نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

رییس دانشگاه جامع پیام‌نور چهارمحال و بختیاری به تشریح فعالیت‌های علمی و آموزشی و دستاوردهای این دانشگاه در سطح استان پرداخت.

دکتر حسین‌علی قجری در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، با اشاره به درصد بالای قبولی فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام‎نور در تحصیلات تکمیلی نسبت به سایر فارغ‌التحصیلان، افزود: در مجموع دانشگاه پیام‌نور در چندشاخص بویژه میزان دقت و تمرکز در برگزاری آزمون‌ها نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور در جایگاه مطلوب‌تری قرار دارد.

وی با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت این مرکز علمی در استان در بخش‌های پژوهش، کارآفرینی و اختراعات، افزود: نزدیک به ۱۸ اختراع، علاوه بر کارهای پژوهشی از این دانشگاه به ثبت رسیده است.

قجری به فعالیت‎های پژوهشی این دانشگاه در زمینه‎های مختلف علمی اشاره کرد و کسب عنوان غرفه برتر نشریات دانشجویی و استاد برتر در پنجمین «جشنواره نشریات کشور» و همچنین کسب رتبه برتر «مقاله‌نویسی با موضوع نانو» در مازندران توسط دانشجویان را از افتخارات این دانشگاه در سال جاری برشمرد.

وی فعالیت دانشجویان این مرکز در حوزه فرهنگی را نیز مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: امسال سه جلد کتاب توسط دانشجویان پیام‌نور استان در زمینه «شعر» و «دفاع مقدس» منتشر شد.

قجری همچنین خاطرنشان کرد: غرفه دانشگاه پیام‎نور در نمایشگاه هفته پژوهش استان نیز برتر شد و از ۱۶ اختراع ارائه شده از این مرکز «سیلندر دو قلو» اختراع برتر استان شناخته شد.

به گفته وی، سامانه همیار بیمار، هدایت هیدرولیکی خاک، هواپیمای بدون سرنشین، جرم گیرات و سیستم چندمنظوره اماکن از دیگر اختراعات ارائه شده در این نمایشگاه بودند.

نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازار کار

قجری در بخش دیگر نقش دانشگاه در افزایش توانمندی بازار کار را یادآور شد و تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های کارآفرینی و کارگاه‌های مورد نیاز بازار کار بر اساس تقاضای دانشجویان و نیاز بازار از جمله اقدامات این دانشگاه است.

وی همچنین همکاری دانشگاه‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور را ضروری دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای تحمل انواع فشارهای اقتصادی و تداوم رشد و توسعه اقتصادی است و به طور قطع دانشگاه‎ها می‌توانند با ایفای درست نقش خود، سیر در این مسیر را تسهیل کنند.

رییس دانشگاه جامع پیام‎نور استان اظهار کرد: تولید دانش و نیروی انسانی توانمند برای ورود به بازار کار یکی از رسالت‌های دانشگاه‎ها است که پیام نور استان در تحقق این امر تاکنون تاحدی موفق بوده ‌است.

وی با بیان اینکه پیام نور استان در سه مرکز و هشت واحد فعالیت می‌کند افزود: اکنون ۱۷هزار دانشجو در ۲۶۳ رشته مقطع کارشناسی و هشت رشته ارشد در این مراکز تحصیل می‎کنند.

به گفته وی، حدود۶۰۰ نفر در رشته‎های جغرافیا، ادبیات فارسی، شیمی تجزیه، ریاضی، زبان و ادبیات کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی ارشد در پیام نور استان مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم