نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نقش دانشگاهیان در پیشرفت‌های علمی کشور بی‌بدیل است

رییس دانشگاه تبریز گفت: به برکت انقلاب اسلامی توفیقات بیشتری در عرصه‌های مختلف علمی نصیب کشور شده است که نقش دانشگاهیان در این زمینه بی‌بدیل است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی در دیدار جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان با امام جمعه تبریز، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در سطح استان حدود ۱۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل بودند که به برکت انقلاب اسلامی در حال حاضر ۲۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی استان مشغول تحصیل هستند.

وی گفت: این تعداد دانشجو علاوه بر شش دانشگاه دولتی در حدود ۱۵۰ موسسه و مرکز دانشگاهی اعم از دانشگاه آزاد، پیام نور، جامع علمی کاربردی و غیرانتفاعی مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه ضرورت‌های اول انقلاب اقتضاء می‌کرد تعداد مراکز آموزشی در کشور افزایش یابد، اظهارکرد: باید در این زمینه بازنگری صورت گیرد تا کیفیت فدای کمیت نشود.

وی همچنین به قدمت آموزش عالی در تبریز اشاره کرد و گفت: ربع رشیدی بیش از ۸۰۰ سال قبل در تبریز مرکز دانشگاهی بوده و این نشان از وجود پتانسیل و توانمندی در این استان می‌باشد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده، افزود: دانشگاهیان و به ویژه اساتید با همین عزم آموزش و تولید علم و فناوری، می‌توانند بر جنگ اقتصادی و نرم دشمن غلبه کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم