نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نظر رییس دانشگاه فرهنگیان در زمینه لغو قانون متعهدان به خدمت

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: به زودی در اطلاعیه‌ای نظر خود را درباره لغو قانون متعهدان به خدمت اعلام می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود مهرمحمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارتخانه‌های کشور و آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران افزود: حذف قانون متعهدان خدمت از طریق مجلس شورای اسلامی رسیدگی می‌شود و نمایندگان درباره آن تصمیم می‌گیرند. حتی در صورت لغو این قانون موجودیت دانشگاه فرهنگیان نباید آسیب ببیند و دانشگاه فرهنگیان باید با قدرت به ماموریت حاکمیتی خود که تربیت معلم است، باید ادامه بدهد.

وی تاکید کرد: لازم است پیش‌بینی‌های لازم را در زمینه چگونگی فعالیت دانشگاه فرهنگیان در صورت لغو قانون متعهدان به خدمت انجام دهیم. این دانشگاه نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را تامین می‌کند و به هیچ عنوان نباید موجودیت آن با سرنوشت قانون متعهدان به خدمت پیوند زده شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: افرادی که در این زمینه اظهار نظر کردند، حتی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری در نامه‌ای دلایل خود را توضیح دادند که بیشتر دلایل ذکر شده، جنبه اقتصادی دارد. در زمینه لغو قانون متعهدان به خدمت، اظهارنظرهای مختلفی از سوی مخالفان و موافقان صورت گرفته و در نهایت مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری می‌کند.

مهرمحمدی تصریح کرد: نکته مهم لغو شدن یا نشدن قانون متعهدان به خدمت نیست بلکه مهم آن است در صورت لغو این قانون، موجودیت دانشگاه فرهنگیان آسیب نبیند.

وی با بیان اینکه قانون متعهدان به خدمت آثار مثبت و منفی دارد، اظهار کرد: ما پیشنهاد کردیم که تا به نحوی این قانون پابرجا باشد چراکه موجب ایجاد تضمین شغلی برای دانشجو – معلمان و وارد نشدن آسیب انگیزشی به آنان می‌تواند موثر باشد.

رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: در صورتی که بتوان آثار منفی قانون متعهدان به خدمت را رفع کرد، ادامه اعمال این قانون مشکلی ندارد.

مهرمحمدی در پایان درباره ایجاد قانون تعهد به خدمت برای دانشجویان سال آخری گفت: می‌توان به این موضوع فکر کرد اما کسانی که ارتباط علت و معلولان میان قانون متعهدان به خدمت و موجودیت دانشگاه فرهنگیان برقرار می‌کند، نظرشان مورد قبول ما نیست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم