نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشست مسئولان دانشگاه تبریز با دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه

اولین نشست مسئولان دانشگاه تبریز، با حضور ۲۲ نفر از دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجانشرقی، رییس دانشگاه تبریز، در این نشست با بیان اینکه شما دانشجویان سفیران خوبی برای معرفی ایران و به ویژه این دانشگاه برای کشورهایتان هستید، تصریح کرد: دوران دانشجویی، از لحظه های خوب دوران جوانی است که باید از این فرصت برای رسیدن به اهداف خویش، بیشترین بهره برداری را داشته باشید.

محمدرضا پور محمد یادآور شد: شما در دانشگاهی مشغول به تحصیل هستید که از لحاظ قدمت، بعداز تاسیس دانشگاه تهران، دومین دانشگاه جمهوری اسلامی ایران است که بوجود آمده است.

به گفته وی، در این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند، که از این تعداد ۴۰ درصد آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

رییس دانشگاه تبریز افزود: این دانشگاه دارای امکانات خدماتی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی زیادی دارد که دانشجویان در کنار فعالیت آموزشی می توانند از این خدمات و فعالیت های فوق برنامه نیز استفاده نمایید.

پور محمدی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست هم گفت: این نشست به منظور آشنایی هر چه بیشتر مسئولان و مدیران این دانشگاه و طرح مسائل و حل مشکلات شما دانشجویان برگزار می شود که در این راستا نیز سعی خواهیم کرد در حد توان برای رفع برخی مسائل موجود شما اهتمام نمائیم.

معاون دانشجویی و سرپرست دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه تبریز، نیز در این نشست با اشاره به مسائل دانشجویان غیرایرانی ،از قبیل عدم تناسب تحصیلات ما قبل دانشگاه های دانشجویان خارجی با برنامه های درسی کشورمان و مسائل فرهنگی متفاوت گفت: برای رفع این مسائل برنامه های مختلفی از جمله کلاس های تقویتی درسی و آموزش زبان پیش بینی شده است.

حسین امامعلی پور، گفت: اختصاص تسهیلات ویژه رفاهی از قبیل خوابگاه دانشجویی، تغذیه و برنامه های مختلف فرهنگی،تفریحی و آشنایی با فرهنگ و جغرافیای محل تحصیل از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان غیر ایرانی ذکر کرد.

بر اساس همین گزارش، هم اکنون ۲۲ دانشجویی غیر ایرانی، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در رشته های مهندسی عمران، برق، شیمی، فناوری اطلاعات، برق الکترونیک، تاریخ، کامپیوتر سخت افزار، آمار، اقتصاد، جغرافیا و روان شناسی بالینی مشغول به تحصیل هستند.

در دانشگاه تبریز دانشجویان غیر ایرانی از کشورهای سوریه، عراق، جمهوری آذربایجان، لبنان، تاجیکستان و یمن حضور دارند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم