نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشست علمی با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت در دانشگاه آزاد خرم آباد

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: جمعیت پاشنه آشیل هر نظامی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، شجاع عربان در نشست علمی که با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت توسط بسیج اساتید دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، گفت: کاهش جمعیت امنیت ملی را مخدوش می‌کند و در واقع یکی از پاشنه آشیل‌های هر نظامی همین مساله است.

وی با بیان اینکه مقوله کاهش جمعیت مساله‌ای است که امروز کشورهای غربی نیز با آن مواجه هستند، ادامه داد: غربی‌ها برای رفع خلاء به پذیرش مهاجر از دیگر کشور‌ها روی آورده‌اند و البته پذیرش مهاجرین جوان که توانایی فرزندآوری دارند دارای اولویت است.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با طرح این سوال که آیا می‌توان به مهاجرین در راستای افزایش جمعیت اعتماد کرد؟ اضافه کرد: یکی از سیاست‌هایی که طراحان نظریه جهانی شدن برای تسلط بر دنیا دنبال می‌کنند هویت زدایی و ملیت زدایی است و با این حال مهاجر پذیری می‌تواند موجب تسریع در هویت زدایی و ملیت زدایی و تحقق اهداف طراحان این نظریه شود.

عربان با بیان اینکه هر‌گاه ملتی از هویت خود فاصله گرفت می‌توان بدون شلیک حتی یک گلوله بر آن تسلط یافت، بیان کرد: قشری که صلاحیت فرزند پروری بهتری را دارد باید برای فرزندآوری مجاب کنیم.

وی با اشاره به آمار ۱۹ درصدی طلاق در کشور میزان این رقم را بالا دانست و ادامه داد: متاسفانه در برخی از استان‌ها این میزان به ۲۴ درصد هم می‌رسد.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با اشاره با بروز برخی گرایشات مانند گرایش به ازدواج‌های معکوس، هم باشی و ازدواج‌های سفید در جامعه، تاکید کرد: این گونه ازدواج‌ها در شرایطی بروز یافته‌اند که ما در یک جامعه دینی قرار داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم