نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشست علمی با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت در دانشگاه آزاد خرم آباد

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: جمعیت پاشنه آشیل هر نظامی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، شجاع عربان در نشست علمی که با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت توسط بسیج اساتید دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، گفت: کاهش جمعیت امنیت ملی را مخدوش می‌کند و در واقع یکی از پاشنه آشیل‌های هر نظامی همین مساله است.

وی با بیان اینکه مقوله کاهش جمعیت مساله‌ای است که امروز کشورهای غربی نیز با آن مواجه هستند، ادامه داد: غربی‌ها برای رفع خلاء به پذیرش مهاجر از دیگر کشور‌ها روی آورده‌اند و البته پذیرش مهاجرین جوان که توانایی فرزندآوری دارند دارای اولویت است.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با طرح این سوال که آیا می‌توان به مهاجرین در راستای افزایش جمعیت اعتماد کرد؟ اضافه کرد: یکی از سیاست‌هایی که طراحان نظریه جهانی شدن برای تسلط بر دنیا دنبال می‌کنند هویت زدایی و ملیت زدایی است و با این حال مهاجر پذیری می‌تواند موجب تسریع در هویت زدایی و ملیت زدایی و تحقق اهداف طراحان این نظریه شود.

عربان با بیان اینکه هر‌گاه ملتی از هویت خود فاصله گرفت می‌توان بدون شلیک حتی یک گلوله بر آن تسلط یافت، بیان کرد: قشری که صلاحیت فرزند پروری بهتری را دارد باید برای فرزندآوری مجاب کنیم.

وی با اشاره به آمار ۱۹ درصدی طلاق در کشور میزان این رقم را بالا دانست و ادامه داد: متاسفانه در برخی از استان‌ها این میزان به ۲۴ درصد هم می‌رسد.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با اشاره با بروز برخی گرایشات مانند گرایش به ازدواج‌های معکوس، هم باشی و ازدواج‌های سفید در جامعه، تاکید کرد: این گونه ازدواج‌ها در شرایطی بروز یافته‌اند که ما در یک جامعه دینی قرار داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم