نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشست علمی با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت در دانشگاه آزاد خرم آباد

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: جمعیت پاشنه آشیل هر نظامی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، شجاع عربان در نشست علمی که با موضوع آسیب‌های کاهش جمعیت توسط بسیج اساتید دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، گفت: کاهش جمعیت امنیت ملی را مخدوش می‌کند و در واقع یکی از پاشنه آشیل‌های هر نظامی همین مساله است.

وی با بیان اینکه مقوله کاهش جمعیت مساله‌ای است که امروز کشورهای غربی نیز با آن مواجه هستند، ادامه داد: غربی‌ها برای رفع خلاء به پذیرش مهاجر از دیگر کشور‌ها روی آورده‌اند و البته پذیرش مهاجرین جوان که توانایی فرزندآوری دارند دارای اولویت است.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با طرح این سوال که آیا می‌توان به مهاجرین در راستای افزایش جمعیت اعتماد کرد؟ اضافه کرد: یکی از سیاست‌هایی که طراحان نظریه جهانی شدن برای تسلط بر دنیا دنبال می‌کنند هویت زدایی و ملیت زدایی است و با این حال مهاجر پذیری می‌تواند موجب تسریع در هویت زدایی و ملیت زدایی و تحقق اهداف طراحان این نظریه شود.

عربان با بیان اینکه هر‌گاه ملتی از هویت خود فاصله گرفت می‌توان بدون شلیک حتی یک گلوله بر آن تسلط یافت، بیان کرد: قشری که صلاحیت فرزند پروری بهتری را دارد باید برای فرزندآوری مجاب کنیم.

وی با اشاره به آمار ۱۹ درصدی طلاق در کشور میزان این رقم را بالا دانست و ادامه داد: متاسفانه در برخی از استان‌ها این میزان به ۲۴ درصد هم می‌رسد.

رییس پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان با اشاره با بروز برخی گرایشات مانند گرایش به ازدواج‌های معکوس، هم باشی و ازدواج‌های سفید در جامعه، تاکید کرد: این گونه ازدواج‌ها در شرایطی بروز یافته‌اند که ما در یک جامعه دینی قرار داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم