نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشست صمیمانه خیرین آموزش عالی با وزیر علوم

ضیافت افطاری و نشست صمیمانه خیرین آموزش عالی با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری شب گذشته در این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دراین نشست که با حضور دکتر فرجی دانا وزیرعلوم، دکتر امید رییس کمیته خیرین وزارت علوم و دکتر نصیری قیداری معاون حقوقی وزارت علوم برگزار شد، خیرین وزارت علوم با بیان دیدگاه و نظرات خود، به مشکلاتی در زمینه سختگیری‌های مالیاتی، مشکلات اساسنامه بنیادها و … اشاره کردند.

بر اساس گفته‌های رییس کمیته خیرین وزارت علوم در حال حاضر طرح‌های عمرانی که با مشارکت خیّرین در آموزش عالی ساخته شده شامل ۱۰۰ طرح با زیر بنایی حدود ۳۰۰ هزار متر مربع ساخته شده است و همچنین ۴۹ طرح با زیربنایی حدود ۱۸۰هزار متر مربع در حال ساخت است که مجموعا اعتبار این ۱۴۹ طرح حدود ۴۷۰۰ میلیارد ریال می باشد.

امید گفت: درحوزه خیرین وزارت علوم ۴۰۰ خیر شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۳۵۰ نفر از خیرین و ۵۰ نفر از واقفین این حوزه هستند.

وی اظهار کرد: طبق گزارشات اعلام شده ۶۵ هزارمتر مربع فضای عمرانی آموزشی، کمک آموزشی، رفاهی و پژوهشی با اعتباری حدود ۶۵۰ میلیارد ریال به دست خیّرین شرکت کننده در نشست صمیمانه با وزیر ساخته شده است. همچنین ۵۴ هزارمتر مربع فضای عمرانی با اعتباری حدود ۵۴۰ میلیارد ریال نیزحال ساخت است.

رییس کمیته خیرین در این نشست تاکید کرد که بودجه دانشگاه‌ها و کمک‌های دولت کفاف ساخت و ساز در دانشگاه‌ها را نمی‌دهد و بر اساس بودجه‌های کنونی و نحوه تخصیص آنها اتمام این طرح‌ها تا ۲۰ سال طول خواهد کشید و خیرین دانشگاه سازعلاوه بر ساخت ساختمان دانشکده می‌توانند به ساخت خوابگاه‌ها و تجهیز آزمایشگاه‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم