نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشریات دانشجویی باید پویا و حاصل کار جمعی باشند

یک استاد علوم ارتباطات با بیان این مطلب که نشریه دانشجویی باید پویا و حاصل کار جمعی افراد باشد، تصریح کرد : نباید انتشار این نشریات فقط جنبه رفع تکلیف داشته باشد و سلیقه های فردی بر محتوا و روند انتشار آن حاکم باشد .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، افشین محمدی در کارگاه آموزشی نشریه‌های دانشجویی این واحد دانشگاهی که به همت معاونت فرهنگی برگزار شد ، گفت : نشریات دانشجویی عرصه ای برای مشارکت اجتماعی و فعالیت های فرهنگی و به نمایش گذاشتن توانمندی ها است و آینه ای است که تصویر جامعه را به خوبی نشان می دهد .محمدی گفت : چارچوب نشریات دانشجویی تفاوتی با نشریات دیگر ندارد و دارای رسالت و وظیفه های خاص خود است و یک نشریه دانشجویی باید استعدادی در خود پدید آورد تا سوژه هایی جذاب و برگرفته از نیاز های جامعه برای ارائه به مخاطب پیدا کند و گسترش دهد .

این استاد روزنامه نگاری گفت : یکی از کارکردهای نشریات دانشجویی نقش تفسیری و هدایت گری آن است و یک نشریه دانشجویی باید پیشرو باشد و بتواند اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را منسجم کند و به آن ها دید تحلیلی بدهد.

وی گفت: در نشریات دانشجویی باید به دغدغه مخاطبان پاسخ داده شود و نباید تفکرات فردی خاص بر نشریه حاکم باشد ضمن اینکه باید از قالب های متداول ژورنالیستی برای انسجام بخشیدن به محتوا استفاده کرد .

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات مدیرکل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات گفت : نشریات دانشجویی همانند سایر نشریات باید دارای اساسنامه، هدف گذاری و چشم انداز باشد تا به فعالیت های خود روند جدی تری ببخشد و برای اعضای آن ایجاد ضمانت اخلاقی کند.

وی افزود : تعیین ارکان و مشخص کردن جایگاه افراد یکی از مهم ترین اصول فعالیت در نشریه است و هرچه تعداد افراد و مسئولیت آن ها مشخص تر باشد و در تمامی بخش ها و سرویس های نشریه مشارکت وجود داشته باشد نشریه از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و تداوم بیشتری خواهد داشت .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم