www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشریات دانشجویی باید پویا و حاصل کار جمعی باشند

یک استاد علوم ارتباطات با بیان این مطلب که نشریه دانشجویی باید پویا و حاصل کار جمعی افراد باشد، تصریح کرد : نباید انتشار این نشریات فقط جنبه رفع تکلیف داشته باشد و سلیقه های فردی بر محتوا و روند انتشار آن حاکم باشد .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، افشین محمدی در کارگاه آموزشی نشریه‌های دانشجویی این واحد دانشگاهی که به همت معاونت فرهنگی برگزار شد ، گفت : نشریات دانشجویی عرصه ای برای مشارکت اجتماعی و فعالیت های فرهنگی و به نمایش گذاشتن توانمندی ها است و آینه ای است که تصویر جامعه را به خوبی نشان می دهد .محمدی گفت : چارچوب نشریات دانشجویی تفاوتی با نشریات دیگر ندارد و دارای رسالت و وظیفه های خاص خود است و یک نشریه دانشجویی باید استعدادی در خود پدید آورد تا سوژه هایی جذاب و برگرفته از نیاز های جامعه برای ارائه به مخاطب پیدا کند و گسترش دهد .

این استاد روزنامه نگاری گفت : یکی از کارکردهای نشریات دانشجویی نقش تفسیری و هدایت گری آن است و یک نشریه دانشجویی باید پیشرو باشد و بتواند اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را منسجم کند و به آن ها دید تحلیلی بدهد.

وی گفت: در نشریات دانشجویی باید به دغدغه مخاطبان پاسخ داده شود و نباید تفکرات فردی خاص بر نشریه حاکم باشد ضمن اینکه باید از قالب های متداول ژورنالیستی برای انسجام بخشیدن به محتوا استفاده کرد .

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات مدیرکل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات گفت : نشریات دانشجویی همانند سایر نشریات باید دارای اساسنامه، هدف گذاری و چشم انداز باشد تا به فعالیت های خود روند جدی تری ببخشد و برای اعضای آن ایجاد ضمانت اخلاقی کند.

وی افزود : تعیین ارکان و مشخص کردن جایگاه افراد یکی از مهم ترین اصول فعالیت در نشریه است و هرچه تعداد افراد و مسئولیت آن ها مشخص تر باشد و در تمامی بخش ها و سرویس های نشریه مشارکت وجود داشته باشد نشریه از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و تداوم بیشتری خواهد داشت .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم