نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نشریات دانشجویی، ظرفیتی برای افزایش تعامل میان سلیقه‌های مختلف

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد گفت: تاثیرپذیری دانشجویان از اساتید ظرفیت بالقوه‌ای است که از آن می‌توان در جهت اعتلای فرهنگی دانشجویان استفاده کرد.

سید غنی افتخاری، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، طی سخنانی اظهار کرد: نشریات دانشجویی ظرفیتی برای افزایش تعامل منطقی و سازنده میان سلیقه‌های مختلف در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی هستند.

وی افزود: با توجه به این که اداره این نشریات بر عهده دانشجویانی است که نماد نسل فرهیخته هستند می‌توان از این ظرفیت در راستای ارتقای فرهنگی دانشجویان استفاده کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر فعالیت نشریات دانشگاهی بسیار کم رنگ شده است و نشریات موجود نیز به مسایل تربیتی کمتر توجه می‌کنند.

افتخاری ادامه داد: اگر خواستار ارتقای فرهنگی دانشجویان هستیم باید به نشریات دانشگاهی اهمیت بیشتری بدهیم و دانشجویان را برای فعالیت در این نشریات تشویق کنیم.

رییس دانشگاه آزاد هشتگرد همچنین از نقش اساتید در ارتقای فرهنگی دانشجویان سخن به میان آورد و گفت: اساتید الگوی بی‌بدیل دانشجویان هستد، تاثیرپذیری دانشجویان از اساتید می‌تواند ابزار موثری برای تعلیم و تربیت و ارتقای فرهنگی دانشجویان باشد.

این مقام مسئول یادآورشد: باید به نقش اساتید در دانشگاه‌ها توجه بیشتری کنیم و با برنامه‌ریزی از ظرفیت‌های آنان در را راستای اعتلای فرهنگی دانشجویان استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: توسعه فرهنگی دانشجویان به صرف زمان ، برنامه‌ریزی و همکاری همه بخش‌های دانشگاهی نیاز دارد لذا متولیان فرهنگی دانشگاه‌ها باید وحدت‌رویه داشته باشند و ناپیوسته عمل نکنند تا بتوان به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم