نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نتایج آزمون کتبی بورد فردا اعلام می‌شود

شصت و یکمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هشتمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در این دوره از آزمون های بورد ۳۴۲۱ نفر در آزمون دانشنامه تخصصی و ۳۱۱ نفر در آزمون دانشنامه فوق تخصصی ثبت نام کرده اند. دکتر ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه برگزاری این آزمون ها گفت: آزمون های بورد، یکی از بالاترین و مهم ترین آزمون های کشور است که ملاک پذیرش اعضای هیات علمی به شمار می آید.

وی افزود: آزمون های بورد تخصصی و فوق تخصصی در واقع یک آزمون معتبر است که حدود ۷۰۰ نفر از برجسته ترین اساتید و اعضای هیات علمی در رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی با کار فشرده در هفته گذشته به طراحی سوال برای این آزمون ها پرداختند تا داوطلبان به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به ثبت نام۳۴۲۱ نفر در آزمون تخصصی و ۳۱۱ نفر در فوق تخصصی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان در مرحله کتبی آزمون در امتحانات آسکی به منظور سنجش مهارت هایشان شرکت خواهند کرد و افرادی که در آزمون کتبی و شفاهی حد نصاب نمره را کسب کنند، فارغ التحصیل بورد شناخته می شوند و کسب این رتبه در آینده می تواند یکی از ملاک های عضویت در هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشد.

وی با بیان این موضوع که در پزشکی معلومات، مهارت ها و اخلاق سه رکن اصلی هستند که در کشور ما به واسطه این قبیل آزمون ها دو رکن معلومات و مهارت ها مورد ارزیابی قرار می گیرند، هدف اصلی آزمون های آسکی را سنجش مهارت ها برشمرد.

ضیایی با بیان این که این دوره از آزمون ها تقریبا” با حدود بیش از ۳۰۰۰ داوطلب در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود، اعلام کرد: پس از برگزاری آزمون، داوطلبان فرصت دارند تا اعتراضات خود را به صورت اینترنتی جمعه ۱۴ و شنبه ۱۵شهریور ماه اعلام کنند که توسط اساتید رشته های مختلف مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت و نتایج آزمون کتبی تمام رشته ها روز شنبه ۱۵ شهریور اعلام خواهد شد تا پذیرفنه شدگان بتوانند وارد مرحله شفاهی آزمون ها شوند.

وی افزود: پذیرفته شدگان در مرحله کتبی از روز یکشنبه تا سه شنبه ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ شهریور ماه در آزمون های شفاهی (آسکی) شرکت خواهند کرد و اعلام نتایج نهایی آزمون دانشنامه بورد تخصصی و فوق تخصصی روز چهارشنبه ۱۹شهریور از طریق سایت مرکز سنجش وزارت بهداشت قابل مشاهده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر شصتمین و یکمین دوره بورد تخصصی و بیست و هشتمین دوره دانشنامه فوق تخصصی با حضور وزیر بهداشت روز پنج شنبه ۲۰ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم