نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نتایج آزمون به زور تجمع تغییر نمی‌کند/ سلامت مردم شوخی‌بردار نیست

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه به هیچ وجه نتایج آزمون پیش کارورزی و علوم پایه تغییر نخواهد کرد، گفت: ۹۵ درصد داوطلبان در آزمون قبول شده‌اند و وزارت بهداشت با سلامت مردم شوخی نمی‌کند و اجازه نخواهد داد کسانی که آمادگی کافی نداشته‌اند، با زور اعتراض و تجمع در آزمون قبول شوند.

دکتر ضیایی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در هر آزمونی یک زمان اعتراض معین می‌شود و به تمام اعتراضات رسیدگی و در نتیجه آزمون اعمال می‌شود در این آزمون نیز این کار انجام و نتیجه نهایی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط ۹۵ درصد داوطلبان در این آزمون‌ها قبول شده‌اند، گفت: حدود پنج درصد از داوطلبان در این آزمون قبول نشده‌اند و فکر نمی‌کنم آزمونی وجود داشته باشد که نسبت قبولی‌ها به رد شده‌ها ۹۵ به پنج باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه حد نصاب‌های آزمون امسال با حد نصاب آزمون سال‌های گذشته تفاوت چندانی نداشت، اظهار کرد: در هر آزمون حد نصاب متناسب با داوطلبان همان دوره تعیین می‌شود و این مسئله به نفع داوطلبان نیز است چرا که اگر آزمون سخت هم باشد، حد نصاب متناسب با نمرات آنها تعیین می‌شود. بنابراین دلیل اینکه در هر سال حد نصاب‌ها متغیر است، این است که داوطلبان هر دوره متفاوت‌اند و نمرات بر اساس داوطلبان همان دوره تنظیم می‌شود و در این زمینه همه چیز عادلانه رفتار شده است.

ضیایی با تاکید بر اینکه هیچ گونه تغییری در نتایج آزمون اتفاق نخواهد افتاد، گفت: از امروز تا زمانی که ما در این سیستم حضور خواهیم داشت، نتایج هیچ آزمونی تغییر نخواهد کرد چرا که ما به دنبال کیفیت هستیم و اجازه نخواهیم داد کسانی که آماده نیستند و در آزمون رد شده‌اند، با اعتراض و تجمع قبول شوند. وزارت بهداشت با سلامت مردم شوخی ندارد و شغل این افراد بسیار حساس است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به دنبال کیفیت است، گفت: ما در همه ابعاد به دنبال ارتقا هستیم و به تبع آن آزمون‌ها نیز به همین ترتیب با کیفیت‌تر خواهد شد و افراد انتظار نداشته باشند با تجمع و اعتراض، تغییری در نتایج آزمون اتفاق بیفتد.

معاون وزارت بهداشت با اشاره به اعتراض برخی از دانشجویان مبنی بر دو جوابه بودن برخی سئوالات، گفت: تمامی موارد در کمیسیون بررسی امتحانات، بررسی و لحاظ شده است چرا که ما به دنبال این نیستیم که کسی را از امتحان رد کنیم اما اگر کسی از حد نصاب پایین‌تر باشد، نمی‌توانیم او را قبول کنیم.

ادامه دارد

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم