نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نامه رییس نظام روانشناسی به وزیر بهداشت درباره تصویب رشته فلوشیپ روان‌درمانی

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت از تصویب رشته فلوشیپ روان‌درمانی جهت پذیرش از میان روانپزشکان انتقاد کرد و خواستار توقف آن شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در این نامه آمده است: در مجموعه تحت امر جنابعالی در اقدامی غیر منتظره، غیرعلمی و خارج از عرف اقدام به تصویب رشته فلوشیپ روان‌درمانی جهت پذیرش از همکاران روانپزشکی نموده و در سایت آن وزارتخانه اعلام شده است. از آنجایی که رعایت مرزهای حرفه‌ای و صنفی حداقل کاری است که وزارتخانه می بایست بیطرفانه نسبت به آن اقدام نماید و بر اساس مستندات علمی، سابقه فعالیت های بالینی در حوزه سلامت، شرایط منحصربه فرد فرهنگی – اجتماعی کشور و سرفصل های آموزشی رشته های روانشناسی و مشاوره، روان درمانی و مشاوره از مهارت های آموخته شده فارغ التحصیلان روانشناسی و مشاوره می باشد. هم اکنون که سیاست های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و بند ۳ این سند « ارتقای سلامت روانی و رفع موانع تنش آفرین در زندگی فردی و اجتماعی »، در بند ۵ سند « سامان دهی تقاضا و ممانعت از تقاضای القائی» و در بند ۷ « تفکیک وظایف تولیت با هدف پاسخگویی و تحقق عدالت و مدیریت منابع سلامت» که منابع انسانی از اولویت های درجه اول مصادیق مدیریت است و در بندهای ۱-۸ و ۲-۸ به آن اشاره شده است و از آنجایی که براساس آمار انتشاریافته اختلالات روانی از وزارت متبوع ۳۳ درصد جمعیت عمومی مبتلا هستند و به دلیل کمبود نیروهای متخصص و هزینه های درمانی بخش اندکی از این افراد به خدمات سلامت دسترسی دارند. عدم رعایت مرزهای حرفه ای و صنفی می تواند اعتماد متخصصان و مردم را نسبت به دستگاه اجرائی نظام سلامت کاهش داده و تبعات جبران ناپذیری به بارآورد.

لذا ما اعضای هیات علمی، متخصصان، کارشناسان ارشد، فارغ التحصیلان و دانشجویان به نمایندگی از تمام دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره کشور از جنابعالی خواستاریم حال که در یک فرایند تامل برانگیز و کاملا غیر علمی و حرفه ای این رشته به تصویب و اعلام شده است نسبت به توقف آن اقدام عاجل و با دستور خود علاوه بر پایان دادن به نگرانی های ایجاد شده هرچه بیشتر اعتماد دانش آموختگان را به اجرای سیاست های کلی نظام سلامت و وزارتخانه تحت امر حضرتعالی جلب نمائید. .”

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم