www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نامزد جدید وزارت آموزش کره در دام سرقت علمی

نمایندگان مجلس کره جنوبی نسبت به معرفی «کیم میونگ سو» به عنوان وزیر آموزش این کشور به شدت اعتراض کردند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان کره جنوبی «کیم میونگ سو»، کاندیدای احتمالی وزارت آموزش این کشور را به سوءاستفاده در طول دوران تدریس خود در دانشگاه متهم کردند.

آنها معتقدند که «کیم» در نگارش چهار مقاله که برای ارتقاء درجه در دانشگاه آنها را ارائه کرده، دست به تقلب زده است. «یو ایون هائه»، نماینده ائتلاف جدید سیاسی برای دموکراسی کره ضمن بیان مطلب فوق افزود: از آنجا که وی به عنوان کاندیدای وزارت آموزش انتخاب شده گرچه نمی‌توانیم کمکی کنیم اما سوال ما این است که آیا وی استاد شایسته‌ای بوده است یا خیر؟

«کیم»، استاد سابق دانشگاه ملی آموزش کره متهم است که در طول تدریس خود در این دانشگاه اطلاعات پایان‌نامه یکی از دانشجویان و همکاران خود را سرقت کرده تا با استفاده از آنها مقاله‌ای را برای اخذ ارتقاء درجه در این دانشگاه بنویسد.

به گزارش ایسنا به نقل از کوریا هرالد، نمایندگان مخالف انتصاب کیم تصریح کردند که هدف آنها از این مخالفت، فاش شدن سوءاستفاده‌هایی است که وی در طول دوران تدریس خود انجام داده است.

یو ایون هائه می‌گوید: مسلم است که کیم دست‌کم از پایان نامه‌های سه نفر دست به سرقت علمی زده و از مجموع ۲۲ صفحه هشت صفحه دقیقا از مطالب سایرین استفاده شده ولی در محتوای آنها تغییرات جزئی داده شده است.

«یو» تاکید کرد: وی با وجود سرقت نوشته‌های دیگران در نگارش مقاله خود پر از اشتباهات منطقی بوده است. به عنوان مثال در یک قسمت از مقاله خود گفته که فرآیند غربالگری متقاضیان واجد شرایط هشت مرحله دارد اما وی هیچ توضیحی راجع به این هشت مرحله نداده است.

حزب اقلیت عدالتخواه کره لغو نامزدی «کیم» برای احراز پست وزارت آموزش را خواستار شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم