www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

میزبانی دانشگاه پیام نور در مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور

مدیر کل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور کشورگفت: هدف از برگزاری مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشورشناسایی نخبگان قرآنی دانشگاه پیام نور است.

ثریا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان غربی، افزود: پتانسیل‌های دانشگاه پیام نور تا کنون مغفول مانده و سعی داریم تا با برگزاری مسابقات قرآنی از این ظرفیت عظیم بهره‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: پس از تصمیم به برگزاری مسابقات قرآنی در سطح دانشگاه‌های پیام نور و اعلام آمادگی دانشگاه‌های ۳۱ استان، دانشگاه پیام نور ارومیه به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شد که تا کنون میزبانی خود را درسطح بسیارخوبی نشان داده است.

رضایی تصریح کرد: ۶۰۰ نفر از شرکت کنندگان دانشگاه‌های سراسر کشور به مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور راه یافته‌اند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نورکشور در ادامه از میزبانی دانشگاه پیام نور در مسابقات ملی قرآن دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور با حضور ۴۰۰ نخبه قرآنی برگزار می‌شود و برای نخستین بار دانشگاه پیام نور به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است.

رضایی با بیان اینکه مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور آبان ماه برگزار می‌شود، ادامه داد: این مسابقات در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با شعار فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و فرهنگ جهادی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ راه و مسیری روشن تر و بهتر از مسیر قرآنی در تحقق فرهنگ اسلامی وجود ندارد، اضافه کرد: برگزاری چنین مسابقاتی می‌تواند به جریان سازی فرهنگی حول محور قرآن و فعالیت‌های قرآنی کمک کرده و شناسایی نخبگان قرآنی را در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل فرهنگی فوق برنامه دانشگاه پیام نورکشور با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر قرآن و فعالیت‌های قرآنی در مهجوریت قرار دارند، اضافه کرد: دلیل درمهجوریت قرار گرفتن فعالیت‌های قرآنی این است که ما پس از شناسایی نخبگان قرآنی در طی مسابقات و همایش‌ها، آن‌ها را حمایت نمی‌کنیم و تا برگزاری مسابقات بعدی و آینده آنها را در مسیر فعالیت‌های قرآنی رها می‌کنیم.

رضایی همچنین از تشکیل دبیرخانه دایمی مسابقات قرآنی دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور در مسابقات قرآنی که در استان‌ها برگزار شد نشان داد که پتانسیل‌های عظیمی در فعالیت‌های قرآنی دارد و می‌توان با ادامه این مسیر از این پتانسیل در راستای توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه و جامعه بهره برد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم