نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

میزبانی دانشگاه پیام نور در مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور

مدیر کل فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور کشورگفت: هدف از برگزاری مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشورشناسایی نخبگان قرآنی دانشگاه پیام نور است.

ثریا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان غربی، افزود: پتانسیل‌های دانشگاه پیام نور تا کنون مغفول مانده و سعی داریم تا با برگزاری مسابقات قرآنی از این ظرفیت عظیم بهره‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: پس از تصمیم به برگزاری مسابقات قرآنی در سطح دانشگاه‌های پیام نور و اعلام آمادگی دانشگاه‌های ۳۱ استان، دانشگاه پیام نور ارومیه به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شد که تا کنون میزبانی خود را درسطح بسیارخوبی نشان داده است.

رضایی تصریح کرد: ۶۰۰ نفر از شرکت کنندگان دانشگاه‌های سراسر کشور به مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور راه یافته‌اند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نورکشور در ادامه از میزبانی دانشگاه پیام نور در مسابقات ملی قرآن دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور با حضور ۴۰۰ نخبه قرآنی برگزار می‌شود و برای نخستین بار دانشگاه پیام نور به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شده است.

رضایی با بیان اینکه مسابقات ملی قرآنی دانشگاه‌های کشور آبان ماه برگزار می‌شود، ادامه داد: این مسابقات در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رابطه با شعار فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و فرهنگ جهادی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ راه و مسیری روشن تر و بهتر از مسیر قرآنی در تحقق فرهنگ اسلامی وجود ندارد، اضافه کرد: برگزاری چنین مسابقاتی می‌تواند به جریان سازی فرهنگی حول محور قرآن و فعالیت‌های قرآنی کمک کرده و شناسایی نخبگان قرآنی را در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل فرهنگی فوق برنامه دانشگاه پیام نورکشور با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر قرآن و فعالیت‌های قرآنی در مهجوریت قرار دارند، اضافه کرد: دلیل درمهجوریت قرار گرفتن فعالیت‌های قرآنی این است که ما پس از شناسایی نخبگان قرآنی در طی مسابقات و همایش‌ها، آن‌ها را حمایت نمی‌کنیم و تا برگزاری مسابقات بعدی و آینده آنها را در مسیر فعالیت‌های قرآنی رها می‌کنیم.

رضایی همچنین از تشکیل دبیرخانه دایمی مسابقات قرآنی دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور در مسابقات قرآنی که در استان‌ها برگزار شد نشان داد که پتانسیل‌های عظیمی در فعالیت‌های قرآنی دارد و می‌توان با ادامه این مسیر از این پتانسیل در راستای توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه و جامعه بهره برد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم