نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

میرزاده خبر داد: ابلاغ بسته ورزش ملی در آینده‌ای نزدیک

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور از ابلاغ بسته ورزشی در سطح ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: آیین نامه این مهم به تصویب رسیده که به زودی در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر محمد میرزاده پنجشنبه ۱۶ بهمن در نخستین گردهمایی مسئولین تربیت بدنی واحدهای دانشگاه آزاد کشور در شیراز بیان کرد: فعالیت‌های ورزشی خود زمنیه ساز توسعه فرهنگی است.

وی با بیان اینکه پس از انقلاب ایران اسلامی در عرصه‌های ورزشی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است، افزود: هم‌اینک بیش از ۶۰۰ هزارمترمربع فضای مسقف ورزشی در دانشگاه‌های آزاد کشور داریم که ۶۰ هزار مترمربع دیگر نیز در حال احداث است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور ادامه داد: بیش از ۳۵ هزارمترمربع از این فضا در استان فارس قرار دارد.

میرزاده خاطرنشان کرد: جامعه ما به دلیل هجوم فرهنگی و نظامی در گذشته با آسیب‌هایی رو به رو بوده و امروز نیز نارسایی‌هایی دارد که باید آن‌ها را رفع کنیم.

وی گسترش و توسعه ورزش را یکی از مهمترین راه‌های غلبه بر ناهنجاری‌های اجتماعی برشمرد و گفت: از ۲۰ رشته ورزشی فعال، دانشگاه آزاد در ۱۳ رشته در صدر لیگ برتر کشور قرار دارد.

او همچنین این دانشگاه را یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب دانست که با اهتمام بزرگانی مانند امام(ره)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و رهبر انقلاب راه‌اندازی شد.

میرزاده گفت: امروز این دانشگاه بیش از ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی و پنج میلیون فارغ‌التحصیل و ۱٫۵ میلیون دانشجوی در حال تحصیل دارد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد نشاط فرهنگی و دینی در میان دانشجویان دانشگاه آزاد هستیم، اظهار کرد: بنا داریم زمینه توسعه حوزه‌های ورزشی و استعدادیابی را در تمام استان‌ها فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در ورزش موجب کاهش سرمایه گذاری در بخش‌هایی مانند درمان می‌شود، ابراز امیدواری کرد: فرهنگ تحرک و ورزش در جامعه باید بیش از گذشت نهادینه شود.

وی افزود: کمیسون دائمی هیئت امنا روز گذشته به جز اعتبارات عمرانی اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی را برای امور ورزش در سال آینده به تصویب رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور همچنین به تقارن برگزاری این گردهمایی با دهه فجر، ثبات و امنیت امروز ایران را ناشی از پایداری مردم ذکر و خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی ایران را اداره می‌کردند و حتی یک سردار و سپهبد داخلی حق دخالت در جزیی‌ترین امور را نداشتند.

میرزاده گفت: مشاهده می‌کنیم که جهانخوران در عراق، لبنان، افغانستان و سایر کشورهای اطراف ما چه چریاناتی درست کرده‌اند، اما ایران به برکت وحدت مردم، صلابت رهبری و تدبیر دولت تدبیر و امید، امنیت بی نظیری دارد.

میرزاده با بیان اینکه امروز ایران از نظر بین‌المللی مقام ۱۶ تولید علم جهان را دارد، اضافه کرد: قبل از انقلاب تعداد مقالات ما به ۴۰۰ مورد نمی‌رسید اما امروز تنها دانشمندان دانشگاه آزاد ۵۱ هزار مقاله را به ثبت رسانده‌اند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم