نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

میرزاده: افزایش ۸ برابری رشته محل‌های دکتری تخصصی کذب محض است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از غوغاسالاری برخی علیه دانشگاه آزاد اسلامی با کذب محض خواندن افزایش ۸ برابری ظرفیت دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با تجمیع واحدهای علوم تحقیقات این دانشگاه در سراسر کشور دوره دکتری تخصصی تنها ۱٫۷۷ برابر افزایش یافته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه نمایندگان تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده، برگزار شد و در این جلسه دکتر میرزاده با اشاره به موفقیت اخیر دانشگاه آزاد اسلامی در دریافت مجوز رشته محل‌های جدید در دو مقطع ارشد و دکتری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: افزایش رشته محل های دکتری تخصصی در چارچوب مقررات وزارت علوم و نتیجه هم افزایی ناشی از تجمیع واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با واحدهای همجوار دانشگاه است که در نتیجه ظرفیت دوره‌های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از ۳۴۴ رشته محل در سی و دو سال گذشته به ۱۲۶۰ رشته محل افزایش یافته است.

وی افزود: در مقطع کارشناسی ارشد نیز از دو هزار و ۴۰۸ رشته محل به ۴ هزار ۷۴۰ رشته محل ارتقاء یافتیم که این دستاورد برای دانشگاه آزاد اسلامی موفقیتی قابل توجه و مبارک است.

میرزاده با بیان اینکه توزیع این رشته محل ها در سراسر کشور موجب بومی گزینی و تحقق عدالت آموزشی مورد نظر برنامه پنجم توسعه شده است، افزود: در سنوات گذشته در رشته محل های یاد شده به طور میانگین ۲۰ نفر جذب می شد، اما در دوره اخیر با توجه به تاکید بر روند کیفی سازی دانشگاه آزاد اسلامی، میانگین جذب دانشجو به ۱۰ نفر کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سالانه نزدیک به هزاران دانشجو تنها به دلیل ماندن در پشت درهای دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد از کشور مهاجرت می کنند، گفت: حرکت اخیر دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها در راستای مصالح کشور در حوزه آموزش عالی بلکه الزام قانونی بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه بوده است.

وی تصریح کرد: کسانی که امروز از افزایش رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری دلواپس شدند به الزام قانونی برنامه پنجم توسعه برای رشد سالانه ۲۰ درصدی توسعه تکمیلی توجه ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب سالانه ۵ هزار عضو هیات علمی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده تا سه سال آینده سالانه ۵ هزار عضو جدید به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه آزاد اسلامی می شود که این میزان اعضای هیات علمی در کنار ۵ هزار بورسیه دکتری این دانشگاه احتیاجات دانشگاه آزاد اسلامی را در حوزه تامین هیات علمی مرتفع خواهد کرد.

میرزاده با تکذیب خبر افزایش ۸ برابری ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری تخصصی گفت: متاسفانه عده ای تنها با غوغاسالاری به دنبال تخریب دانشگاه آزاد اسلامی هستند و انتشار این خبر نیز کذب محض بوده و تکذیب می شود زیرا ظرفیت دوره دکتری تخصصی تنها ۱٫۷۷ برابر افزایش یافته است.

وی با تاکید بر رعایت قانون و مقررات در دانشگاه آزاد اسلامی خواستار توجه جدی تمامی نمایندگان تام الاختیار در زمینه اجرای دقیق قانون در تمامی واحدهای دانشگاه شد و گفت: تمامی واحدهای دانشگاه آزاد از ثبت نام افرادی که سابقه قبولی در هیچ یک از آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی را ندارند، جلوگیری کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم