نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

موقعیت فیزیکی پردیس بین الملل در وضعیت استاندارد دانشگاهی نیست

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران، مهمترین دغدغه مسئولان دانشگاه را ایجاد دومین پردیس بین الملل استاندارد و تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران یک دانشگاه مادر محسوب می شود، اما از نظر سرانه‌ها در رده‌های پایین قرار دارد و در چندین سال آینده هیچ یک از امکانات آن پاسخگوی نیاز دانشجویان نخواهد بود و در حال حاضر مازاد بر ظرفیت خود خدمات ارائه می‌دهد.

دکتر محمود بیگلر در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا- منطقه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه موقعیت فیزیکی پردیس بین الملل در وضعیت استاندارد دانشگاهی نیست افزود: مراکزی که در داخل مجموعه دانشگاه تهران قرار دارند از لحاظ فیزیکی شرایط مطلوبی دارند اما سایر مراکز دانشگاه براساس استانداردهای آموزشی بنا نشده‌اند، ملک مسکونی یا اداری بوده که تغییر کاربری داده‌اند و بیشتر آن‌ها از فرسودگی بالای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ارتباط منطقی بین سیستم‌های آموزشی و اداری وجود ندارد اظهار کرد: دانشگاه در چنین شرایط نامناسبی که از نظر فضا در اختیار دارد، باید خدمات خود را ارائه دهد و ایجاد پردیس دوم استاندارد برای دانشگاه را از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان دانشگاه است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه دانشگاه از نظر تولید خدمات آموزشی، درمانی و بهداشتی یک دانشگاه مادر محسوب می شود اما از نظر سرانه‌ها در رده‌های پایین قرار دارد گفت: در چندین سال آینده هیچ یک از امکانات دانشگاه پاسخگوی نیاز دانشجویان نخواهد بود و در حال حاضر مازاد بر ظرفیت خود خدمات ارائه می‌دهد.

بیگلر در ادامه از برنامه‌ریزی تملک زمینی با مساحت بیش از صد هکتار خبر داد و افزود: اکنون در مرحله شناسایی مناطق و رایزنی با ارگان های ذیربط هستیم؛ در فاز اول، زمینی با متراژ بیش از صد هکتار نیاز است که امکان تهیه آن در مرکز شهر وجود ندارد بنابراین در کمیته مشورتی تصمیم‌گیری می‌شود که از میان حاشیه‌های جنوبی، شمالی یا غربی تهران کدام مناسبت تر است و به مرور هم در زمینه ساخت سازه‌های آموزشی، پژوهشی و بیمارستانی براساس برنامه‌ریزی بلندمدت اقدام خواهیم کرد.

تکمیل پروژه‌ مهدی کلینیک بیمارستان امام خمینی طی ۴ سال آینده

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران، به تکمیل پروژه‌های بیمارستانی دانشگاه طی چهار سال آینده خبرداد و افزود: از جمله این پروژه‌ها، مهدی کلینیک بیمارستان امام خمینی است و تاکنون بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال توسط خیرین هزینه شده است و امیدوارم این پروژه در سال ۹۵ به دانشگاه تحویل داده شود.

بیگلر به احداث ساختمان جدید دانشکده پزشکی در بلوار فردوس اشاره کرد و گفت: نقشه‌های فاز صفر و یک توسط مشاور در حال آماده سازی است.

احداث بیمارستان جایگزین شریعتی با ۸۰۰ تخت بیمارستانی

وی از تخصیص ۹۲ میلیون یورو برای احداث بیمارستان جایگزین شریعتی خبر داد و گفت: از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی این downloadمصوب و در اختیار پروژه قرار می‌گیرد و یک حساب اختصاصی برای پروژه در بیمارستان ایجاد شده است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، ظرفیت بیمارستان جدید شریعتی را با ۸۰۰ تخت بیمارستانی اعلام کرد و افزود: برای اینکه این پروژه امسال آغاز شود جلسات متعددی با مسئولان وزارت بهداشت برگزار شده و امیدواریم در طی ۴ سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه، با بیان اینکه بیمارستان رازی و فارابی جز پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاه هستند افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم که با جذب اعتبارات مورد نیاز این دو پروژه هم ظرف مدت ۴ سال به مرحله عملیاتی برسند و بتوانند در گردونه خدمات درمانی قرار گیرند.

وی به مشکلات پروژه‌های عمرانی دانشگاه اشاره و بیان کرد: مشکلی که در پروژه‌های عمرانی وجود دارد این است که بعضی از این پروژه‌ها در اختیار مسکن راه و شهرسازی است و با منابع قطره‌چکانی که در اختیار پروژه قرار می‌گیرد، در کوتاه مدت به بهره‌برداری نمی رسد از جمله بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی انستیتو کانسر و بیمارستان بهارلو که مجری آن مسکن راه و شهرسازی و بهره‌بردار آن دانشگاه است.

بهره برداری PET بیمارستان شریعتی تا پایان امسال

دکتر بیگلر در پایان از تکمیل پروژه‌های PET بیمارستان شریعتی(مرکز منحصربه‌فرد در کشور در زمینه اسکن و تولید رادیو دارو)، اورژانس بیمارستان روزبه، مرکز جامع آزمایشگاهی، ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم (با ظرفیت ۱۲۰ تخت بیمارستانی) و تکمیل و تجهیز ساختمان جدید بیمارستان سینا (با ظرفیت ۳۰۰ تخت جدید) تا پایان امسال خبر داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم