نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

موسسه آموزش عالی خیام دانشگاه شد

رئیس دانشگاه خیام از تبدیل موسسه آموزش عالی خیام به دانشگاه خیام خبر داد.

طیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: پس از بازدیدی که توسط مدیرکل دفتر دانشگاه‌های غیردولتی و مسئولین وزارت‌خانه انجام شد، موسسه آموزش عالی خیام پس از ۲۲ سال تلاش، در تاریخ سوم خرداد ماه به دانشگاه خیام تبدیل شد.

وی بیان کرد: این دانشگاه در حال حاضر ۷۰ عضو هیات علمی تمام وقت و ۲۵۰ استاد حق‌التدریس دارد و مجهز به ۱۰۳ هزار متر زمین، ۳۲ هزار متر ساختمان و چهار هزار متر خوابگاه است.

رئیس دانشگاه خیام افزود: همچنین این دانشگاه مجهز به یک سالن ورزشی، دو سالن اجتماعات، سلف، کتابخانه، امور فرهنگی، اتاق شورا، سایز کامپیوتری مجهز و اتاق پروژه بوده و شامل چهار دانشکده علوم پایه، فنی ‌و مهندسی، هنر و معماری و ادبیات علوم انسانی است.

طیرانی با بیان اینکه دانشگاه نسبت به موسسه آموزش عالی از استقلال بیشتری برخوردار است، گفت: از این پس تمامی دانشجویان از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و مدارک آنان مهر دانشگاه می‌خورد.

رئیس دانشگاه خیام درباره تغییراتی که در آینده رخ خواهد داد، اظهارکرد: جذب دانشجو نسبت به سه سال گذشته افزایش خواهد یافت، هر چند ترم پیش دانشگاه خیام پنج هزار و ۶۸ دانشجو داشته که نسبت به سه سال گذشته روندی صعودی داشته است؛ با این حال پیش‌بینی می‌شود با توجه به تغییر موسسه خیام به دانشگاه، امسال جذب دانشجو افزایش یابد و شهریه دانشجویان نیز حداکثر پنج درصد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دانشگاه خیام تمامی فاکتورهای لازم برای تبدیل به دانشگاه شدن را داشت، تصریح کرد: پس از تبدیل موسسه خیام به دانشگاه روح جدیدی در این مرکز دمیده شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم