نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

موسسات علمی و کاربردی سنجش کیفی می‌شوند

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور با اشاره به برخی انتقادات در خصوص سطح پایین علمی موسسات علمی و کاربردی اظهار کرد: موسسات علمی و کاربردی از نظر کیفی ارتقا خواهند یافت.

مسعود شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در ادامه با بیان اینکه «بناست موسسات علمی و کاربردی مختلف از نظر سطح کیفی مورد بررسی قرار گیرد» گفت: قرار است به مراکزی که از نظر کیفی سطح نامناسبی دارند، رهنمود و تذکر داده و کمک کنیم تا کیفیت آن بالا رود.

وی ادامه داد: پس از سال‌ها که از راه‌اندازی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات علمی و کاربردی می‌گذرد، هم‌اکنون زمان کیفی‌سازی و استانداردسازی در این مراکز است.

شفیعی با تاکید بر لزوم تربیت دانشجوی ماهر، تصریح کرد: تربیت نیروی غیرماهر به حال ما کمکی نخواهد کرد؛ باید توجه داشت که مدرک تنها فایده‌ای نخواهد داشت؛ امیدواریم بتوانیم کاری کنیم که مراکز ما از نظر کیفی زبانزد باشند.

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دوره‌های کاردانی، بیان کرد: اتفاقا پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه‌ها امر مثبتی است، دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها آموزش می‌‎بینند، تنها مباحث تئوری را آموخته و طبیعتا مدرک کارشناسی را بهتر از مدرک کاردانی می‌دانند.

شفیعی افزود: امیدواریم دانشجویان بتوانند تشخیص دهند که اگر به دنبال آموزش دیدن به عنوان یک نیروی ماهر هستند، بهتر انتخاب دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم