نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

موسسات علمی و کاربردی سنجش کیفی می‌شوند

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور با اشاره به برخی انتقادات در خصوص سطح پایین علمی موسسات علمی و کاربردی اظهار کرد: موسسات علمی و کاربردی از نظر کیفی ارتقا خواهند یافت.

مسعود شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در ادامه با بیان اینکه «بناست موسسات علمی و کاربردی مختلف از نظر سطح کیفی مورد بررسی قرار گیرد» گفت: قرار است به مراکزی که از نظر کیفی سطح نامناسبی دارند، رهنمود و تذکر داده و کمک کنیم تا کیفیت آن بالا رود.

وی ادامه داد: پس از سال‌ها که از راه‌اندازی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات علمی و کاربردی می‌گذرد، هم‌اکنون زمان کیفی‌سازی و استانداردسازی در این مراکز است.

شفیعی با تاکید بر لزوم تربیت دانشجوی ماهر، تصریح کرد: تربیت نیروی غیرماهر به حال ما کمکی نخواهد کرد؛ باید توجه داشت که مدرک تنها فایده‌ای نخواهد داشت؛ امیدواریم بتوانیم کاری کنیم که مراکز ما از نظر کیفی زبانزد باشند.

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دوره‌های کاردانی، بیان کرد: اتفاقا پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه‌ها امر مثبتی است، دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها آموزش می‌‎بینند، تنها مباحث تئوری را آموخته و طبیعتا مدرک کارشناسی را بهتر از مدرک کاردانی می‌دانند.

شفیعی افزود: امیدواریم دانشجویان بتوانند تشخیص دهند که اگر به دنبال آموزش دیدن به عنوان یک نیروی ماهر هستند، بهتر انتخاب دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم