نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

موسسات علمی و کاربردی سنجش کیفی می‌شوند

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور با اشاره به برخی انتقادات در خصوص سطح پایین علمی موسسات علمی و کاربردی اظهار کرد: موسسات علمی و کاربردی از نظر کیفی ارتقا خواهند یافت.

مسعود شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در ادامه با بیان اینکه «بناست موسسات علمی و کاربردی مختلف از نظر سطح کیفی مورد بررسی قرار گیرد» گفت: قرار است به مراکزی که از نظر کیفی سطح نامناسبی دارند، رهنمود و تذکر داده و کمک کنیم تا کیفیت آن بالا رود.

وی ادامه داد: پس از سال‌ها که از راه‌اندازی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات علمی و کاربردی می‌گذرد، هم‌اکنون زمان کیفی‌سازی و استانداردسازی در این مراکز است.

شفیعی با تاکید بر لزوم تربیت دانشجوی ماهر، تصریح کرد: تربیت نیروی غیرماهر به حال ما کمکی نخواهد کرد؛ باید توجه داشت که مدرک تنها فایده‌ای نخواهد داشت؛ امیدواریم بتوانیم کاری کنیم که مراکز ما از نظر کیفی زبانزد باشند.

سرپرست دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دوره‌های کاردانی، بیان کرد: اتفاقا پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه‌ها امر مثبتی است، دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها آموزش می‌‎بینند، تنها مباحث تئوری را آموخته و طبیعتا مدرک کارشناسی را بهتر از مدرک کاردانی می‌دانند.

شفیعی افزود: امیدواریم دانشجویان بتوانند تشخیص دهند که اگر به دنبال آموزش دیدن به عنوان یک نیروی ماهر هستند، بهتر انتخاب دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خواهد بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم