نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهندسی فرهنگی در دانشگاه‌ها ضروری است/ متولیان فرهنگی از بخشی‌نگری پرهیز کنند

رییس دانشگاه جامع علمی- کابردی استان البرز گفت: مسئولان از مهندسی فرهنگی برای نهادینه کردن ارزش‌های فرهنگی در میان دانشجویان استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، سیدصاحب سادات حسینی، در چهارمین جلسه هم‌اندیشی بسیج دانشجویی و روسای دانشگاه‌های البرز که با محوریت ترویج مسایل فرهنگی در دانشگاه‌های استان برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید توسعه فرهنگی را مبنای فعالیت خود قرار دهند و با اجرای برنامه‌های مختلف، ارزش‌های فرهنگی را در میان دانشجویان نهادینه کنند.

وی افزود: اثر فعالیت‌های فرهنگی با گذشت زمان مشخص می‌شود لذا نباید انتظار داشته باشیم که با اجرای برنامه‌های فرهنگی سریعا به نتیجه دلخواه دست یابیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نهادینه کردن ارزش‌های فرهنگی در بین دانشجویان باید با دقت نظر و هوشمندی کامل صورت بگیرد، نباید ارزش‌های فرهنگی را با زور به دانشجویان تحمیل کنیم؛ چرا که نه تنها اثر بخش نخواهد بود بلکه نتیجه منفی نیز به دنبال خواهد داشت.

سادات حسینی ابراز کرد: برای تحقق اهداف فرهنگی نخبگان دانشگاه باید همکاری لازم را با مسئولان دانشگاهی داشته باشند؛ چرا که دانشجویان استادان و نخبگان دانشگاهی را الگوی خود قرار می‌دهند لذا می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و ارزش‌های فرهنگی را از طریق نخبگان و اساتید در دانشجویان نهادینه ساخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معضل بدحجابی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: کنترل دانشجو زمانی که دور از خانواده خود و در شهری غریب زندگی می‌کند کمی دشوار است؛ چرا که کنترل خانواده‌ها بر روی فرزندان کمتر می‌شود اما خوشبختانه دانشگاه علمی – کاربردی با پذیرش دانشجویان بومی توانسته تا حدی این مشکل را مرتفع سازد.

این مقام مسئول تاکید کرد: دانشگاه علمی کاربردی البرز در حال حاضر ۲۵ هزار دانشجو دارد که همگی بومی استان هستند که این مهم برنامه‌ریزی‌های فرهنگی را برای تحقق اهداف از پیش تعیین شده آسان‌تر می‌سازد.

رییس دانشگاه جامع علمی- کابردی استان البرز در پایان از ضرورت مهندسی فرهنگی در دانشگاهها گفت و خاطرنشان کرد: متولیان امور فرهنگی باید از بخشی نگری پرهیز کنند و با داشتن برنامه‌ای جامع ارزش‌های فرهنگی را در میان دانشجویان نهادینه کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم