نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهم‌ترین دستاورد مرکز جذب اعضای هیئت علمی حفظ شأن دانش آموختگان و اساتید

معاون ارزشیابی و امور استان‌های مرکز جذب اعضای هیئت علمی در نشست سرپرستان و کارشناسان دبیرخانه هیئت های اجرایی جذب دانشگاه‌های غرب کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه، به تشریح اهداف، سیاست‌ها و رویکردهای نوین جذب پرداخت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترعباس یزدانی یکی از رویکردهای جذب در دوره جدید را تسهیل ورود نیروهای علمی و نخبه به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دانست و اظهار داشت: همانطوری که امام راحل تاکید داشتند سرنوشت جامعه در دانشگاه ها رقم می خورد و رهبر معظم انقلاب نیز تداوم جدی، پر شتاب و همه جانبه نهضت علمی را به عنوان عامل اصلی سرنوشت آینده ایران و جهان مورد تاکید قرار دادند.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت راهی جز پیمودن مسیر علم و دانش وجود ندارد و این راهی است که همه کشورهای پیشرفته دنیا طی می کنند و بخشی از تحقق این هدف، به هیئت های اجرایی جذب مربوط می شود، بنابراین مهم ترین هدف مرکز جذب، بهره گیری از دانش آموختگان متخصص و متعهد به عنوان عامل توسعه و پیشرفت کشور است.

معاون مرکز جذب در ادامه به رویکردهای این مرکز و اتخاذ سازو کارهای مناسب جذب اساتید اشاره کرد و یادآورشد: رویکرد مرکز جذب در این دوره این است که با اتخاذ ساز و کارهای مناسب، جذب اعضای هیئت علمی کشور را از سیاست زدگی و جناح بندی‌های سیاسی دور نگه دارد، زیرا بزرگترین آفت برای مراکز آکادمیک و دانشگاهی سیاست زدگی است و وابستگی جناحی نباید ملاک رد یا پذیرش افراد باشد.

وی در ادامه گفت: البته همه انسان ها مواضع سیاسی دارند. تنوع دیدگاه های سیاسی امری طبیعی است و نباید توقع داشت که همه انسان ها مثل هم فکر کنند. امروز تلاش ما این است که زمینه های جذب نخبگان متعهد را فراهم کنیم تا دانش آموختگان ممتاز و متدین کشور کرسی های تدریس در دانشگاه ها را برعهده بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: تعهد و تخصص در جذب افراد دو فاکتور لازم و ضروری است ونباید به بهانه یکی دیگری را نادیده گرفت.

دکتر یزدانی صیانت از حقوق متقاضیان جذب و هم چنین صیانت از حقوق دانشگاه، نظام و کشور را به عنوان یکی از سیاست ها و راهبردهای مرکز جذب دانست و گفت: حق کشور اقتضا می کند برای توسعه و پیشرفت، از نخبگان، فرهیختگان علمی و اساتید قوی برخوردار باشد.

معاون مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم ، مهم ترین دستاورد مرکز جذب در دوره جدید را حفظ شأن و کرامت دانش آموختگان و اساتید عنوان کرد و اظهار داشت : دانش آموختگان دانشگاه ها با ارزش ترین سرمایه های ملی هستند و همه ما چه مسئولان جذب و چه کارشناسان جذب باید در کمال احترام پاسخگوی متقاضیان باشیم، زیرا تغییر فضای حاکم بر جذب و ایجاد آرامش و امنیت روانی برای اساتید از رویکردهای جدید مرکز جذب است.

گفتنی است این همایش دو روزه در قالب کارگاه های آموزشی دوره های مدیریت رفتار سازمانی، اخلاق حرفه ای، تبیین اهداف، راهبردها و رویکردهای جدید مرکز جذب، فرآیند تشکیل پرونده ها و دیجیتال کردن دبیرخانه ها، حفاظت اسناد و آمار، روند رسیدگی به شکایات در اداره حقوقی برگزار شد و با اعطای گواهینامه پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان به پایان رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم