نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تمدید شد

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت از تمدید مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تا ساعت ۲۴ روز جمعه (۲۶ دیماه) خبر داد.

دکتر پورکاظمی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌افزود: مهلت ثبت نام این آزمون تا تاریخ ۲۲ دیماه اعلام شده بود اما با توجه به مهلت تمدید شده، داوطلبان می‌توانند تا روز جمعه با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.psanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی در ادامه در مورد آمار ثبت نام کنندگان و ظرفیت پذیرش اظهار کرد: تا امروز نزدیک به ۱۴ هزار نفر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند. ظرفیت پذیرش سال گذشته نزدیک به ۲۷۰۰ نفر بود، اما با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش توسط دانشگاه‌ها اعلام می‌شود نمی‌توان آمار دقیقی برای امسال ارائه کرد. اما میزان آن تقریبا به اندازه سال گذشته است.

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت در ادامه گفت: تاریخ برگزاری آزمون دستیاری را ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۹۴ بوده و کارت داوطلبان هفتم الی نهم اردیبهشت از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی توزیع می‌شود.

دکتر پورکاظمی درمورد روش نمره دهی در این آزمون توضیح داد: روش نمره دهی در چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی همانند روال گذشته است.کلید سوالات آزمون نیز ظهر روز شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه منتشر می شود.

ارائه دفترچه کارشناسی ارشد علوم پزشکی

وی در ادامه از ارائه دفترچه آزمون کارشناسی ارشد خبر داد و افزود: دفترچه راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.psanjesh.org قرار گرفته است و به داوطلبان توصیه می‌شود حتما آن را مطالعه کنند.

پورکاظمی در مورد تاریخ ثبت نام و زمان برگزاری این آزمون اظهار کرد: ثبت نام کارشناسی ارشد از اول بهمن ماه آغاز شده و تا ۱۰ بهمن ماه ادامه دارد. این آزمون در صبح و عصر ۳۱ خرداد و اول اردیبهشت ۹۴ برگزار خواهد شد و تفاوت مهم آن با آزمون‌های سال گذشته در این است که برخی از داوطلبان با توجه به مدرک لیسانس می‌توانند در دو رشته متفاوت شرکت کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان در مورد هزینه شرکت در این آزمون گفت: افرادی که در دو رشته شرکت می‌کنند باید هزینه هر دو رشته را پرداخت کنند. هزینه آزمون‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت توسط هیئت دولت تعیین می‌شود و بر اساس تصمیم هیئت دولت هزینه ثبت نام در این آزمون ۲۵ هزار تومان اعلام شده است که باید از طریق اینترنتی پرداخت شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم