نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهر تایید ۸۴ درصدی اساتید دانشگاه بر صلاحیت دانش آشتیانی

نتایج یک نظرسنجی از اساتید دانشگاه‌های کشور نشان داد که ۸۴ درصد اساتید دانشگاه معتقدند که «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» صلاحیت تصدی گری وزارت علوم را دارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، ۱۲۵۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در این نظرسنجی که توسط شرکت «دانش بنیان سروش آینده ایرانیان» انجام شد، شرکت کردند که ۸۴ درصد اساتید پاسخگو، در مجموع صلاحیت دکتر دانش آشتیانی را برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد تایید قرار داده‌اند و در مقابل ۱۶ درصد نیز وی را فاقد صلاحیت تصدی این پست دانسته‌اند.

در این نظرسنجی ۹۷ درصد از اعضای هیات علمی گفته‌اند که وزیر علوم باید یک چهره دانشگاهی و علمی باشد. همچنین ۸۲ درصد آنان تاکید کرده‌اند که در کنار ویژگی قبل، وزیر علوم باید یک چهره مدیریتی شناخته شده داشته باشد. بیش از ۵۰ درصد اساتید نیز گفته‌اند که وزیر علوم باید باانرژی و جوان باشد. ۱۶ درصد آنان نیز بیان داشته‌اند که وزیر علوم حتما باید از میان چهره‌های شناخته شده سیاسی انتخاب شود.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از ۸۸ درصد از اساتید پاسخگو اظهار داشته‌اند که گزینه پیشنهادی وزارت علوم، در صورت انتخاب، توانایی اجرای برنامه‌هایی را که رئیس جمهور در انتخابات وعده داده بود دارد. همچنین نزدیک به ۹۰ درصد آنان صلاحیت علمی و دانشگاهی دکتر دانش آشتیانی را برای تصدی‌گری وزارت علوم تایید کرده‌اند. همچنین اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور صلاحیت سیاسی و صلاحیت مدیریتی دکتر دانش آشتیانی را به ترتیب با ۸۵ درصد و ۸۷ درصد، کاملا یا نسبتا مناسب ارزیابی کرده‌اند.

همچنین در بخش دیگری از نتایج این نظرسنجی آمده است: نزدیک به ۸۰ درصد اعضای هیات علمی معتقدند که برکناری وزیر سابق علوم به زیان دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور بوده است و یا هیچ نفعی نداشته‌ است و تنها ۱۱ درصد از اساتید با این برکناری موافق هستند و حدود ۸۰ درصد از اعضای هیات علمی شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار کرده‌اند که عملکرد مجلس شورای اسلامی در قضیه رای عدم اعتماد به دکتر نیلی احمدآبادی (گزینه پیشنهادی قبلی) بسیار ضعیف یا ضعیف بوده است. در مقابل حدود ۱۳ درصد نیز عملکرد مجلس در این‌ باره را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده‌اند.

گفتنی است، بیش از یک سوم اساتید شرکت کننده در این نظرسنجی دارای مرتبه علمی دانشیاری و استادی بوده‌ و حدود نیمی از آنان نیز استادیار دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم