نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهر تایید ۸۴ درصدی اساتید دانشگاه بر صلاحیت دانش آشتیانی

نتایج یک نظرسنجی از اساتید دانشگاه‌های کشور نشان داد که ۸۴ درصد اساتید دانشگاه معتقدند که «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» صلاحیت تصدی گری وزارت علوم را دارد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، ۱۲۵۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در این نظرسنجی که توسط شرکت «دانش بنیان سروش آینده ایرانیان» انجام شد، شرکت کردند که ۸۴ درصد اساتید پاسخگو، در مجموع صلاحیت دکتر دانش آشتیانی را برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد تایید قرار داده‌اند و در مقابل ۱۶ درصد نیز وی را فاقد صلاحیت تصدی این پست دانسته‌اند.

در این نظرسنجی ۹۷ درصد از اعضای هیات علمی گفته‌اند که وزیر علوم باید یک چهره دانشگاهی و علمی باشد. همچنین ۸۲ درصد آنان تاکید کرده‌اند که در کنار ویژگی قبل، وزیر علوم باید یک چهره مدیریتی شناخته شده داشته باشد. بیش از ۵۰ درصد اساتید نیز گفته‌اند که وزیر علوم باید باانرژی و جوان باشد. ۱۶ درصد آنان نیز بیان داشته‌اند که وزیر علوم حتما باید از میان چهره‌های شناخته شده سیاسی انتخاب شود.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از ۸۸ درصد از اساتید پاسخگو اظهار داشته‌اند که گزینه پیشنهادی وزارت علوم، در صورت انتخاب، توانایی اجرای برنامه‌هایی را که رئیس جمهور در انتخابات وعده داده بود دارد. همچنین نزدیک به ۹۰ درصد آنان صلاحیت علمی و دانشگاهی دکتر دانش آشتیانی را برای تصدی‌گری وزارت علوم تایید کرده‌اند. همچنین اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور صلاحیت سیاسی و صلاحیت مدیریتی دکتر دانش آشتیانی را به ترتیب با ۸۵ درصد و ۸۷ درصد، کاملا یا نسبتا مناسب ارزیابی کرده‌اند.

همچنین در بخش دیگری از نتایج این نظرسنجی آمده است: نزدیک به ۸۰ درصد اعضای هیات علمی معتقدند که برکناری وزیر سابق علوم به زیان دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور بوده است و یا هیچ نفعی نداشته‌ است و تنها ۱۱ درصد از اساتید با این برکناری موافق هستند و حدود ۸۰ درصد از اعضای هیات علمی شرکت کننده در این نظرسنجی اظهار کرده‌اند که عملکرد مجلس شورای اسلامی در قضیه رای عدم اعتماد به دکتر نیلی احمدآبادی (گزینه پیشنهادی قبلی) بسیار ضعیف یا ضعیف بوده است. در مقابل حدود ۱۳ درصد نیز عملکرد مجلس در این‌ باره را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده‌اند.

گفتنی است، بیش از یک سوم اساتید شرکت کننده در این نظرسنجی دارای مرتبه علمی دانشیاری و استادی بوده‌ و حدود نیمی از آنان نیز استادیار دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم