www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مهاجرت دانشگاه‌های اوکراین در شرایط بحران

تحلیلگران مقتدند دانشگاه‌ها و مراکز علمی در مناطق تحت قلمروی جدایی‌طلبان و طرفداران دولت روسیه تا زمان اطمینان از عادی شدن اوضاع و امکان ادامه تحصیل دانشجویان در شرایط مناسب باید تعطیل یا منتقل شوند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هزاران استاد و دانشجو در اوکراین با هدف ادامه روند تحصیل خود که توسط جدایی طلبان مختل شده در حال ترک مناطق شرقی اوکراین و نقل مکان به نقاط دیگر این کشور هستند.

یک استاد دانشگاه «دونتسک» می‌گوید: در جلسه‌ای با مدیریت جدید دانشگاه که از سوی تروریست‌ها حمایت می‌شود شرکت کردیم. آنها استادان دانشگاه را وادار کردند در کلاس‌های درس، اوکراینی‌ها را فاشیست بنامیم. اما من نمی‌توانم این واژه را بکار برم چون خودم هم یک اوکراینی هستم. اما اگر مطابق خواسته آنها عمل نکنیم این کار از نظر آنها خرابکاری محسوب می‌شود و آنها می‌توانند به ما شلیک کنند.

بنا بر اعلام وزارت علوم و آموزش اوکراین، تاکنون ۱۱ دانشگاه این کشور از مناطق اشغالی اوکراین به مناطق دیگر کشور منتقل شده‌اند. برخی دانشگاه‌ها نیز به شهرهای همسایه تحت کنترل دولت اوکراین نقل مکان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، به عنوان مثال در حال حاضر دانشگاه ملی «آگراریان» در استان «لوهانسک»، هم‌اکنون فعالیت‌های خود را در شهر «خارکیف» ادامه می‌دهد. سایر دانشگاه‌ها نیز در بخش‌های دیگر اوکراین دانشکده‌های خود را گشوده‌اند.

استادان اوکراینی نیز می‌گویند که بسیاری از دانشجویان هم تصمیم گرفته‌اند تحصیل خود را در سایر مناطق خارج از قلمروی جدایی طلبان ادامه دهند چون آنها به خوبی می‌دانند مدارکی را که از دانشگاه‌های مناطق اشغالی مخالفان اخذ کنند از سوی مقامات اوکراین و سراسر جهان به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم