نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

منشور حقوق دانشجویی دانشگاه فرهنگیان رونمایی می‌شود

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تدارک صندوق ویژه مالی برای این دانشگاه از تدوین منشور حقوق تکالیف دانشجویی خبر داد و گفت: این منشور با نظرسنجی از دانشجویان به شکل بومی متناسب با تربیت معلم صورت گرفته که به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذرماه (فردا یکشنبه)، همزمان با روز دانشجو رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود مهرمحمدی در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو ترتیب داده شده بود به تشریح بخشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این دانشگاه پرداخت و گفت: راه‌اندازی شورای صنفی و حمایت از مدیران پردیس‌ها که فرصتی برای شنیدن صدای دانش‌آموزان و معلمان است، از جمله برنامه‌های مدنظر ماست.

وی افزود: ابلاغ دستورالعمل‌ تشکل‌های اسلامی و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با تحفیظ اختیار به استان‌ها، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها که مبتنی بر علاقه و انگیزه دانشجویان است، افزایش ۵۰۰ درصدی بودجه فرهنگی، برگزاری اردوهای حیات طیبه برای دانشجویان و معلمان، اکران فیلم‌های جشنواره بین‌المللی رشد در پردیس‌ها از جمله اقداماتی است که صورت پذیرفته است.

رونمایی از تدوین منشور و حقوق تکالیف دانشجویی ویژه دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تدارک صندوق ویژه مالی برای این دانشگاه از تدوین منشور و حقوق تکالیف دانشجویی خبر داد و گفت: این منشور با نظرسنجی از دانشجویان به شکل بومی متناسب با تربیت معلم صورت گرفته که به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذرماه (فردا یکشنبه)، روز دانشجو رونمایی می‌شود. براساس این منشور آزمونی در پایان سال از دانشجو – معلمان گرفته خواهد شد.

مهرمحمدی افزود: فراهم شدن تسهیلاتی برای دسترسی دانشجویان به نتایج علمی و آموزشی و دسترسی به مقالات IFC، بازنگری در برنامه‌های درسی، تمهیدات و مقررات برای اجرای سال تحصیلی پیوسته بنابر ماموریت ویژه معلم برخلاف دانشگاه‌های دیگر از جمله اقدامات در دست اجراست. براین اساس برنامه درسی رسمی و غیررسمی در کنار هم در طول سال تحصیلی اجرا می‌شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان همچنین به تصویب آیین‌نامه مراکز مشاوره این دانشگاه اشاره و از تاسیس باشگاه دانشجویی دانش‌پژوهان خبر داد.

وی افزود: رفع مشکلات خوابگاه‌ها که البته با شرایط مطلوب فاصله دارد، تدوین کار دانشجو در سال تحصیلی جدید، حمایت از پژوهش‌های دانشجویان، اساتید و مدرسان، تدوین نقشه جامع آموزش با هدف تخصصی کردن فعالیت پردیس‌ها با کیفیت مطلوب‌تر نیز در حال حاضر صورت پذیرفته است.

مهرمحمدی از صدور کارت الکترونیک دانشجویی برای دانشجو – معلمان دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: تا آذرماه امسال همه دانشجو – معلمان صاحب کارت الکترونیک دانشجویی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره چرایی عدم تنفیذ حکم ریاست این دانشگاه اظهار کرد: این پرسش را که چرا هنوز سرپرست دانشگاه هستم را باید از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی پرسید اما این موضوع از انگیزه‌های کار در دانشگاه نکاسته است. دیدگاه‌های مختلفی در شورای عالی پیرامون مدیریت دانشگاه فرهنگیان مطرح است و بناست در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین تکلیف شود. تعویق رای‌گیری برای مشخص شدن تکلیف ریاست دانشگاه به علت درخواست وزیر آموزش و پرورش برای رایزنی با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش ایسنا درباره چگونگی استفاده از دانشجو،‌معلمان برای تکمیل ظرفیت کادر آموزشی متوسطه اول در سال آینده اظهار کرد: استفاده از دانشجو – معلمان به عنوان کادر تدریسی را قبول نمی‌کنیم. در واقع تا زمانی که دوره‌های آموزشی دانشجو معلمان کامل نشده باشد، آنها به عنوان فرآورده‌های دانشگاه فرهنگیان پا به عرصه تعلیم و تربیت نمی‌گذارند مگر آنکه شرایط خاصی به وجود آید تا ما مکلف شویم که دانشجو معلم در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم.

مهرمحمدی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ورود سایر دانشجویان دانشگاه‌ها به دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان از مدت‌ها پیش اعلام کردیم که می‌توانیم ازاین طریق بر خروجی‌های دانشگاه بیفزاییم در واقع دانشجویان دانشگاه‌های دیگر وارد دانشگاه فرهنگیان شده و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، وارد آموزش و پرورش می‌شوند اما در این برنامه نیازمند تدوین اجرایی است که اکنون در دست اقدام است. شاید از مهرماه سال آینده این امکان فراهم شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم