نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

منشور اخلاقی دانشگاه الزهرا رونمایی شد

جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه الزهرا با حضور دکتر امین زاده –معاون حقوقی ریاست جمهوری- و دکتر حداد عادل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا، انسیه خزعلی – رئیس دانشگاه الزهرا – ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه به اساتید و دانشجویان گفت: تشکر می کنم از تمام کسانی که ۵۰ سال بالندگی، رشد و توسعه دانشگاه الزهرا مدیون زحمات آنهاست؛‌ همه بزرگوارانی که در طول این چند سال تلاش کردند تا چنین محفلی را برای الزهرا فراهم کنند.

وی ادامه داد:‌ دانشگاه با نخبگی، توانمندی و قدرت دانشجویان و عمق علم گرایی آنها به درجه بالای علمی خواهد رسید و با توان آنها به چشم انداز خود که رسیدن به جایگاه دانشگاه جامع تک جنسیتی اول در جهان است،‌ تبدیل خواهد شد.

خزعلی با اشاره به اینکه دانشگاه الزهرا با سه رشته آغاز بکار کرد، اظهار کرد: این دانشگاه اکنون بیش از ۱۵۰ رشته در مقاطع مختلف به خصوص تحصیلات تکمیلی دارد و دارای ۱۰ دانشکده در رشته های علوم پایه، فنی مهندسی، ادبیات، تربیت بدنی و … است.

وی هم چنین به منشور اخلاقی تدوین شده اشاره کرد و افزود: در این منشور چشم انداز و برنامه راهبردی دانشگاه به وسیله همکاران و اساتید ترسیم شده است که امروز رونمایی می شود.

رئیس دانشگاه الزهرا بیان کرد: تشکیلات دانشگاه بعد از ۱۷ سال با نگاه توسعه ای و نگاهی که این دانشگاه باید دانشگاه اول باشد بازنگری شده است تا بتواند خودش را به عنوان الگوی دانشگاه زنان معرفی کند.

خزعلی هم چنین با تاکید بر گسترش این دانشگاه توضیح داد: ‌الزهرا با اخذ مجوز سه شعبه در کشور رو به گسترش است که این شعب در مرزهای نزدیک به مرز است تا نگاه بین المللی دانشگاه افزایش یابد و بتوانیم دانشگاهی داشته باشیم که جذب کننده دانشجویان و تبادل کننده اساتید از کشورهای مختلف باشد.

به گفته وی دانشگاه الزهرا تا کنون توانسته جایگاه بین المللی خوبی در بحث های بین المللی به دست آورد و کسب رتبه اول در وزارت علوم نشان دهنده این استعداد است.

در پایان مراسم از کتاب ۵۰ سال بالندگی که موقعیت ها و دستاوردهای دانشگاه در آن جمع آوری شده است و هم چنین سند چشم انداز دانشگاه در افق ۱۴۰۴، توسط دکتر امین زاده و دکتر خزعلی رونمایی شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم