www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ممنوعیت فروش الکل در پی درخواست دانشجویان مسلمان

دانشگاه «متروپولیتن» لندن در پاسخ به خواسته دانشجویان مسلمان این دانشگاه مناطق عاری از الکل در این دانشگاه ایجاد می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از آنکه دانشجویان مسلمان دانشگاه متروپولیتن لندن مصرف مشروبات الکلی را نامشروع و غیراخلاقی دانستند، مسوولان این دانشگاه از ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در بسیاری از واحدهای این دانشگاه خبر دادند.

«مالکولم جیلیز» می‌گوید: قصد داریم فارغ از حساسیت‌های فرهنگی، مناطقی را در این دانشگاه به مناطق عاری از الکل اختصاص دهیم.

به گفته وی حدود یک پنجم دانشجویان این دانشگاه از خانواده‌های مسلمان و به ویژه دختران جوان هستند که برای بسیاری از آنها فرهنگ نوشیدن مشروبات الکلی به تجربه دانشجویی آنها آسیب می‌زند.

وی تاکید کرد: در حال مذاکره با دانشجویان و کارکنان دانشگاه هستیم تا در دو دانشکده این دانشگاه مناطقی را به عنوان ناحیه عاری از الکل اختصاص دهیم. پیش‌بینی می‌شود این نواحی تا شش ماه آینده آماده شوند. از سوی دیگر تصمیم دانشگاه متروپولیتن لندن با استقبال فعالان ضدمشروبات الکلی و کلیسای متودیست روبه‌رو شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، جیلیز افزود: دانشجویانی که از خانواده‌های مذهبی به این دانشگاه می‌آیند و معتقدند الکل نوشیدنی نامشروع است باید احساس کنند که محل مناسبی را در دانشگاه متروپولیتن دارند. آنها نباید احساس کنند که این دانشگاه یک جو الکلی دارد، بلکه محیط این دانشگاه آموزشی است. ما نیز به دنبال تحمیل فرهنگ خود به آنها نیستیم و به خواسته‌های آنها احترام می‌گذاریم.

جیلیز در پایان افزود: برخلاف تصورات عوام، دانشجویان نسل جدید برخلاف دانشجویان نسل گذشته بسیار مذهبی‌تر هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم