نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مقاومت صنعتگران برای حضور کارآموزان در واحدهای صنعتی از موانع پیش روی پژوهش

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان گفت: ۳۲ هزار دانشجو در ۷۵ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، محمدرضا جعفری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: دانشگاه پیام نور لرستان با ۹ مرکز و واحد دانشگاهی دارای نزدیک به ۳۲ هزار دانشجو است.

وی با بیان اینکه این دانشجویان در ۷۵ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند، افزود: همچنین این دانشگاه دارای ۱۲۰ عضو هیئت علمی است.

جعفری با تشریح برخی موانع پیش روی پژوهش در استان اضافه کرد: یکی از این موانع به عدم وجود ارتباط و اعتماد متقابل میان صنعتگران و دانشگاهیان برمی‎گردد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور لرستان بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از ۱۰ استان برتر کشور معرفی شد و این موفقیت حکایت از قابلیت‎های مناسب دانشگاه پیام نور لرستان دارد، ادامه داد: صنعتگران بر روی استفاده از روش‎های منسوخ و ناکارآمد اصرار دارند، متاسفانه در پروژه‎های عمرانی نیز شاهد هستیم که کمتر از تکنولوژی روز استفاده می‎شود.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان با بیان اینکه در عمده موارد اجازه بازدید و عارضه‎یابی به دانشگاهیان از سوی صنایع داده نمی‎شود، یادآور شد: همچنین شاهد مقاومت صنعتگران در زمینه حضور کارآموزان در واحدهای صنعتی نیز هستیم.

جعفری خواستار تشکیل اتاق فکر صنعتگران و دانشگاهیان در استان شد و بیان کرد: استفاده از دانش اعضای هیئت علمی در دانشگاه‎های لرستان ظرفیتی مهم برای آشتی میان صنعت و دانشگاه محسوب می‎شود که باید در این راستا جلسات مشترکی نیز برگزار شود.

وی بر ضرورت ایجاد مراکز مشاوره و کارآفرینی تاکید کرد و افزود: همچنین معرفی تجربیات کارآفرینان، مستندسازی این تجربیات و انتشار آنها از دیگر راهکارهایی است که در حوزه پژوهش باید دنبال شود.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان خواستار ایجاد بازارچه‌های کارآفرینی در استان شد و گفت: همچنین ارائه مشاوره‎های اقتصادی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان باید در دستور کار قرار گیرد.

جعفری ادامه داد: یکی از مواردی که موجب شکست برخی واحدهای تولیدی استان شده است ناآشنایی با اصول فروش و بازاریابی است که باید در این زمینه مشاوره‎های لازم به آنها ارائه شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم