نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مقاومت صنعتگران برای حضور کارآموزان در واحدهای صنعتی از موانع پیش روی پژوهش

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان گفت: ۳۲ هزار دانشجو در ۷۵ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، محمدرضا جعفری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: دانشگاه پیام نور لرستان با ۹ مرکز و واحد دانشگاهی دارای نزدیک به ۳۲ هزار دانشجو است.

وی با بیان اینکه این دانشجویان در ۷۵ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند، افزود: همچنین این دانشگاه دارای ۱۲۰ عضو هیئت علمی است.

جعفری با تشریح برخی موانع پیش روی پژوهش در استان اضافه کرد: یکی از این موانع به عدم وجود ارتباط و اعتماد متقابل میان صنعتگران و دانشگاهیان برمی‎گردد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور لرستان بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از ۱۰ استان برتر کشور معرفی شد و این موفقیت حکایت از قابلیت‎های مناسب دانشگاه پیام نور لرستان دارد، ادامه داد: صنعتگران بر روی استفاده از روش‎های منسوخ و ناکارآمد اصرار دارند، متاسفانه در پروژه‎های عمرانی نیز شاهد هستیم که کمتر از تکنولوژی روز استفاده می‎شود.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان با بیان اینکه در عمده موارد اجازه بازدید و عارضه‎یابی به دانشگاهیان از سوی صنایع داده نمی‎شود، یادآور شد: همچنین شاهد مقاومت صنعتگران در زمینه حضور کارآموزان در واحدهای صنعتی نیز هستیم.

جعفری خواستار تشکیل اتاق فکر صنعتگران و دانشگاهیان در استان شد و بیان کرد: استفاده از دانش اعضای هیئت علمی در دانشگاه‎های لرستان ظرفیتی مهم برای آشتی میان صنعت و دانشگاه محسوب می‎شود که باید در این راستا جلسات مشترکی نیز برگزار شود.

وی بر ضرورت ایجاد مراکز مشاوره و کارآفرینی تاکید کرد و افزود: همچنین معرفی تجربیات کارآفرینان، مستندسازی این تجربیات و انتشار آنها از دیگر راهکارهایی است که در حوزه پژوهش باید دنبال شود.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان خواستار ایجاد بازارچه‌های کارآفرینی در استان شد و گفت: همچنین ارائه مشاوره‎های اقتصادی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان باید در دستور کار قرار گیرد.

جعفری ادامه داد: یکی از مواردی که موجب شکست برخی واحدهای تولیدی استان شده است ناآشنایی با اصول فروش و بازاریابی است که باید در این زمینه مشاوره‎های لازم به آنها ارائه شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم