نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مقابله دانشگاه‌های یونان با پدیده «دانشجوی سنواتی»

وزیر جدید آموزش یونان اعلام کرد که قصد دارد پدیده دانشجوی سنواتی در این کشور را به حداقل برساند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجوی سنواتی به دانشجویی اطلاق می‌شود که سال‌ها در دانشگاه تحصیل می‌کند اما هنوز فارغ‌التحصیل نشده است. این پدیده در یونان به یک معضل جدی تبدیل شده چرا که در حال حاضر ده‌ها هزار نفر که سال‌هاست در دانشگاه‌های این کشور ثبت‌نام کرده‌اند هنوز موفق به فارغ‌التحصیلی نشده‌اند.

«اندراس لاوردوس»،‌ وزیر جدید آموزش یونان تاکید کرد: تمام افرادی که بیش از ۱۱ سال است در رشته‌هایی که دوره استاندارد فارغ‌التحصیلی در آنها پنج سال یا کمتر است، تحصیل می‌کنند در ماه سپتامبر باید از ثبت نام آنها جلوگیری شود. وی تاکید کرد بنابر دلایل سیاسی این مدت افزایش نخواهد یافت.

«لاوردوس» تاکید کرد: این دستورالعمل حدود ۱۸۰ هزار نفر را دربرمی‌گیرد که برخی از آنها از دهه ۵۰ میلادی در دانشگاه تحصیل می‌کنند و هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، آمارهای سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) نشان می‌دهد که کمتر از ۲۰ درصد از دانشجویان یونانی به موقع از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند.

وی در عین حال تصریح کرد: این بخشنامه نباید باعث تعجب شود زیرا در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز با تصویب یک قانون، ضرب‌الاجل ۱۰ ساله‌ای برای این دانشجویان تعیین شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز نظام دانشگاهی یونان دستخوش اصلاحات شد.

بحران اقتصادی در یونان، دانشگاه‌های این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوری که دانشجویان را با آینده شغلی نامناسبی مواجه کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم