نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مقابله دانشگاه‌های یونان با پدیده «دانشجوی سنواتی»

وزیر جدید آموزش یونان اعلام کرد که قصد دارد پدیده دانشجوی سنواتی در این کشور را به حداقل برساند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجوی سنواتی به دانشجویی اطلاق می‌شود که سال‌ها در دانشگاه تحصیل می‌کند اما هنوز فارغ‌التحصیل نشده است. این پدیده در یونان به یک معضل جدی تبدیل شده چرا که در حال حاضر ده‌ها هزار نفر که سال‌هاست در دانشگاه‌های این کشور ثبت‌نام کرده‌اند هنوز موفق به فارغ‌التحصیلی نشده‌اند.

«اندراس لاوردوس»،‌ وزیر جدید آموزش یونان تاکید کرد: تمام افرادی که بیش از ۱۱ سال است در رشته‌هایی که دوره استاندارد فارغ‌التحصیلی در آنها پنج سال یا کمتر است، تحصیل می‌کنند در ماه سپتامبر باید از ثبت نام آنها جلوگیری شود. وی تاکید کرد بنابر دلایل سیاسی این مدت افزایش نخواهد یافت.

«لاوردوس» تاکید کرد: این دستورالعمل حدود ۱۸۰ هزار نفر را دربرمی‌گیرد که برخی از آنها از دهه ۵۰ میلادی در دانشگاه تحصیل می‌کنند و هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، آمارهای سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) نشان می‌دهد که کمتر از ۲۰ درصد از دانشجویان یونانی به موقع از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند.

وی در عین حال تصریح کرد: این بخشنامه نباید باعث تعجب شود زیرا در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز با تصویب یک قانون، ضرب‌الاجل ۱۰ ساله‌ای برای این دانشجویان تعیین شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز نظام دانشگاهی یونان دستخوش اصلاحات شد.

بحران اقتصادی در یونان، دانشگاه‌های این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده به طوری که دانشجویان را با آینده شغلی نامناسبی مواجه کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم