نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معیار انتصابات دانشگاه آزاد بر اساس عملکرد رؤسای واحدها و به‌دور از مسائل سیاسی است

مسئول دفتر هیئت مؤسس دانشگاه آزاد تاکید کرد: معیار انتصابات دانشگاه آزاد بر اساس عملکرد رؤسای واحدها و به‌دور از مسائل سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، مهندس یاسر هاشمی، مسئول دفتر هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در بیست  و چهارمین جلسه شورای رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه های آزاد اسلامی استان گیلان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد، با اشاره به اساس نامه جدید هیئت امنا و تقویت بعد نظارتی آن، اظهار کرد: در راهبرد اصلی دانشگاه با توجه به سیاست کم کردن تکیه بر شهریه، بودجه جدید سال آینده پیش بینی شده است و در بودجه سال آینده ۱۶ درصد به درآمدهای خارج از شهریه اختصاص یافت و با این برآورد نباید فعالیت های آموزشی دانشگاه در جهت درآمدزایی کنار برود، بلکه باید طرح های دانش بنیان و شرکت های اقتصادی طوری عمل کنند که در راستای مأموریت های دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

وی ادامه داد: هدف از وجود و تأسیس دانشگاه های آزاد اسلامی در شهرها، تأثیر آنها در بهبود کارهای استان هاست و باید این احساس در مردم بوجود آید تا وجود دانشگاه های آزاد اسلامی در جهت رفع مشکلات آنان بوده و با وجود افراد متخصص و آزمایشگاه های مدرن و دیگر ظرفیت های موجود در واحدهای دانشگاهی، باید نیازها و معضلات موجود در استان ها شناسایی شده و در جهت رفع این مشکلات توجه ویژه و اقدامات لازم انجام شود.

مسئول دفتر هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، حسابرسی در واحدهای دانشگاهی را در دستور کار هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی، حسابرسی واحدها است و باید واحدها نسبت به اصلاح سیستم حسابداری خود اقدام کنند. در این راستا معاونین اداری و مالی واحدهای دانشگاهی باید از بین افراد متخصص و با تجربه انتخاب شوند.

وی با تأکید بر توجه به برنامه و بودجه و طرح استراتژیک دانشگاه، اظهار کرد:رؤسای واحدهای دانشگاهی باید با دقت و حساسیت زیاد نسبت به پیش بینی بودجه اقدام کنند و توجه به این مسئله در استان ها ضروری است.

هاشمی، افزود: معیار انتصابات بر اساس عملکرد رؤسای واحدها بدور از مسائل سیاسی و تنها بر اساس توانایی ها و ظرفیت های افراد خواهد بود.

تأسیس انجمن خیرین دانشگاه آزاد در استانها

دبیر ستاد نمایندگان تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها توسعه طرح های دانش بنیان و پژوهشی، تأمین درآمد خارج از شهریه دانشگاه از طریق طرح های دانش بنیان و جذب هیئت علمی متخصص و مجرب را از جمله ملاک های سنجش عملکرد واحدهای دانشگاهی دانست.

دکتر عباسعلی نورا، مشاور رییس و دبیر ستاد نمایندگان تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها در این نشست با برشمردن ملاک های سنجش عملکرد واحدهای دانشگاهی، اظهار کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاهی اولین ملاک سنجش عملکرد واحدهای دانشگاهی خواهد بود.

وی توجه به طرح های ماندگار را ملاک دوم ارزشیابی واحدهای دانشگاهی دانست و افزود: طرح های فرهنگی ماندگار و توجه خاص به این طرح ها و شناساندن اسطوره های علمی و فرهنگی کشور، منطقه و دانشگاه آزاد اسلامی و نشانه های ملی کشور به نسل آینده باید در دستور کار رؤسای واحدها قرار گیرد .

این مقام مسئول تصریح کرد: توسعه طرح های دانش بنیان و طرح های پژوهشی، تأمین درآمد خارج از شهریه دانشگاه از طریق طرح های دانش بنیان و جذب هیئت علمی متخصص و مجرب از دیگر ملاک های سنجش خواهد بود.

دبیر ستاد نمایندگان تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها تأسیس انجمن خیرین دانشگاه آزاد اسلامی را در استان ها خواستار شد و گفت: باید از کسانی که دلسوز علم و دانش هستند دعوت شود و با تجمیع افرادی که در جهت ساخت دانشگاه و گسترش مراکز علمی در استان ها قدم برمی دارند، در جهت تأسیس انجمن خیرین دانشگاه ساز اقدام گردد.

دکتر نورا با انتقاد به نقد ناآگاهانه از دانشگاه آزاد اسلامی توسط بعضی منتقدین، بیان کرد: امروز بعضی افراد تحت نام دین و وابستگی، کارهای ناشایستی انجام داده و می خواهند منویات شوم خود را گسترش دهند؛ لذا باید جهت جلوگیری از رسیدن به مقاصد نامبارک این افراد، اطلاع رسانی درست و شفاف از فعالیت های مثبت دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شود.

وی با تأکید بر تقویت جایگاه روابط عمومی در واحدهای دانشگاهی، یادآور شد: رؤسای واحدهای دانشگاهی نباید روابط عمومی را دست کم گرفته و در جهت تقویت جایگاه آن اقدام کنند تا شاهد انعکاس مناسب و به روز و دقیق اخبار دانشگاه و اطلاع رسانی شفاف عملکرد دانشگاه جهت شناساندن هر چه بیشتر آن به جامعه باشیم.

دبیر ستاد نمایندگان تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها، خاطرنشان کرد: ما با کسانی که مخالف دانشگاه آزاد اسلامی هستند، مخالفیم و روابط عمومی ها باید در مقابل هجمه های مخالفان، مقابله کنند و با هوشیاری لازم نگذارند تا افراد نادانسته به دانشگاه ضربه وارد کنند و با انعکاس اخبار صحیح و به موقع از فعالیت های ارزشمند دانشگاه، جامعه را مطلع و از آن دفاع کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اتخاذ روش های جدید توسط واحدهای زیان ده، گفت: واحدهای زیان ده نسبت به اتخاذ روش های جدید اقدام کنند تا از زیان ده بودن نجات یابند. یکی از این روش ها، بسته به نوع پراکندگی در استان، رساندن نسبت کارمند به دانشجو به یک به ۵۰ الی یک به ۷۰ است تا واحدهای زیان ده بتوانند از وضعیت موجود، نجات یابند؛ همچنین کنترل هزینه های مستقل و هزینه های اداری و صرفه جویی در واحدها از دیگر راه های رفع زیان دهی آنها خواهد بود.

در ادامه این نشست دکتر سهراب کرد رستمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نیز در این جلسه، گزارش مبسوطی از روند فعالیت های این واحد دانشگاهی ارائه داد و به روند برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی «تحلیل پوششی داده ها» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اشاره کرد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم