نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معضل کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی کره‌ جنوبی

با وجود سیاست‌های وزارت آموزش کره جنوبی مبنی بر بهبود کیفیت کلاس‌های دانشگاهی، شمار کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی سئول در حال افزایش است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر آمارهای رسمی، ۱۲۳ کلاس درس در مطرح‌ترین دانشگاه کره جنوبی یعنی «دانشگاه ملی سئول» در ترم نخست سال تحصیلی جاری بیش از ۱۰۰ دانشجو داشته‌اند. این در حالیست که در سال تحصیلی گذشته میلادی (۲۰۱۳) تعداد کلاس‌های شلوغ در این دانشگاه ۹۸ واحد و در سال تحصیلی ماقبل آن ۹۴ واحد بود که این رقم حاکی از رشد قابل توجه کلاس‌های پرجمعیت در این دانشگاه است.

نکته جالب توجه این است که از مجموع ۱۲۳ کلاس پرجمعیت و شلوغ این دانشگاه، ۱۳ کلاس بیش از ۲۰۰ دانشجو دارند. با وجود تأکید وزارت آموزش کره بر افزایش کیفیت کلاس‌های تحصیلی در دانشگاه، روند کاهش تعداد کلاس‌های پرجمعیت در دانشگاه ملی سئول به کندی پیش می‌رود. در مقابل تعداد کلاس‌های خلوت با کمتر از ۲۰ دانشجو در ترم نخست سال تحصیلی جاری از ۱۳۶۱ کلاس در سال تحصیلی ۲۰۱۲ میلادی به ۱۲۱۲ کلاس کاهش یافته است. این کلاس‌ها در مجموع ۳۸٫۳ درصد از کل کلاس‌های دانشگاه ملی سئول را تشکیل می‌دهند و این نخستین بار طی سه سال اخیر است که آمارها به زیر ۴۰ درصد کاهش می‌یابند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه کوریا هرالد، کارشناسان معتقدند کلاس‌های تحصیلی کوچکتر نسبت به کلاس‌های بزرگتر ارجحیت دارند. زیرا استادان در کلاس‌هایی که بیش از ۱۰۰ دانشجو دارند امکان وقت گذاشتن برای بسیاری از دانشجویان را نخواهند داشت.

استاد دانشگاه ملی سئول گفت: برای نیل به اهداف آموزشی نیاز به کلاس‌های کوچکتر داریم اما به دلیل کمبود بودجه و کمبود استاد این مساله عملا امکان‌پذیر نیست. افزایش کلاس‌های پرجمعیت در «دانشگاه ملی سئول» کاملا با روند دانشگاه‌های دیگر این کشور در تضاد است. چرا که شورای آموزشی دانشگاه‌های کره جنوبی به تازگی اعلام کرده که درصد کلاس‌های دارای ۲۰ دانشجو و کمتر در ترم نخست سال تحصیلی جاری در سراسر کره جنوبی با ۱٫۲ درصد افزایش به ۳۸٫۱ درصد رسیده است.

از سوی دیگر تعداد کلاس‌های دارای ۱۰۰ دانشجو و بیشتر نیز در این کشور با ۵٫۵ درصد کاهش، نسبت به سال تحصیلی گذشته به ۳۵۳۹ کلاس رسیده است. این کاهش به دنبال اقدامات وزارت آموزش کره جنوبی در تنبیه دانشگاه‌هایی که کلاس‌های بزرگ و پرجمعیت در آنها بیش از حد استاندارد است صورت گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم