نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون فرهنگی وزیربهداشت: بودجه فرهنگی ازسرفصل بودجه آموزشی جدا شد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: یکی از مشکلات بودجه‎ای دانشگاه‎های علوم پزشکی این است که بودجه فرهنگی، آموزشی و رفاهی دانشگاه‎ها در قالب یک سرفصل تعیین می‎شود که در سال‎جاری با مذاکراتی که صورت گرفت بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی جدا شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی در جلسه بررسی مسایل و مشکلات دانشکده پرستاری و فوریت‎های پزشکی شهرستان پلدختر، افزود: در جریان این سفرها مشکلات و کمبودهای مردم را از نزدیک مشاهده شد و در گزارشی به اطلاع مقام عالی وزارت بهداشت ارایه می‎شود تا بتوان با برنامه‎ریزی‎های لازم برای رفع آن‎ها گام برداشت .

وی با بیان اینکه دانشکده پرستاری پلدختر قبل از راه‎اندازی باید از استانداردهای لازم و امکانات اولیه یک دانشکده برخوردار می‎شد، تصریح کرد: وجود کمبودها و فاصله زیاد با استانداردها برای این دانشکده مشکلاتی را ایجاد کرده که مسئولان نباید به این پارامترها بی‎توجه و اقدام به تأسیس این مرکز می‎کردند.

به گفته معاون وزیر بهداشت، دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر از داشتن حداقل امکانات علمی، آموزشی و فرهنگی بی‎بهره است.

داودآبادی با بیان اینکه حل مشکلات درمانی مردم از اولویت‎های دولت تدبیر و امید است، اضافه کرد: دولت در زمینه حل مشکلات بهداشتی و درمانی و سلامت مردم گام‎های زیادی برداشته است.

احمد کرموند سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر نیز، گفت: دانشکده پرستاری و فوریت‎های پزشکی این شهرستان در سال ۹۰ راه‎اندازی شد که ۱۱۸ دانشجو در سه رشته فوریت‎های پزشکی، پرستاری و هوش‎بری در این مرکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

نسیم صیدی نماینده دانشجویان دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر نیز با تشریح مشکلات و خواسته‎های دانشجویان این مرکز مهمترین مشکل این دانشکده نبود اعتبار کافی دانست و گفت: در بحث ساختار آموزشی مشکل داریم هیچ‎گونه فضای مناسب برای بحث فرهنگی نیست .

نسیم صیدی افزود: در بحث اساتید با مشکل مواجه هستیم، استادهای مرتبط با درس وجود ندارند و برای اساتید متخصص که از شهرها و استان‎های همجوار به پلدختر بیایند مقرون به صرفه نیست.

این دانشجو تصریح کرد: نمازخانه و آزمایشگاه در دانشکده پرستاری وجود ندارد که نمی‎توانیم به دلیل نبود آزمایشگاه واحد عملی را انجام بدهیم.

صیدی اضافه کرد: سالن آمفی‎تئاتر نداریم و اتاق عمل مشکل داریم با توجه به افزایش سالانه ورودی‎ها به دانشکده پرستاری متاسفانه بودجه مورد نیاز وجود ندارد.

دانشجوی دیگر دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر به نمایندگی از سوی دانشجویان گفت: از تشکل‎های دانشجویی حمایت نمی‎شود و برای گرفتن نشریات دانشجویی با مشکلاتی مواجه هستیم .

ناصر رومیانی افزود: در تابلوی سردر دانشکده نوشته شده دانشکده پرستاری در صورتی‎که این دانشکده هوشبری هم هست که انتظار می‎رود نام دانشکده به دانشکده پرستاری، فوریت‎های پزشکی و هوشبری تغییر یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم