نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون فرهنگی وزیربهداشت: بودجه فرهنگی ازسرفصل بودجه آموزشی جدا شد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: یکی از مشکلات بودجه‎ای دانشگاه‎های علوم پزشکی این است که بودجه فرهنگی، آموزشی و رفاهی دانشگاه‎ها در قالب یک سرفصل تعیین می‎شود که در سال‎جاری با مذاکراتی که صورت گرفت بودجه فرهنگی از سرفصل بودجه آموزشی جدا شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی در جلسه بررسی مسایل و مشکلات دانشکده پرستاری و فوریت‎های پزشکی شهرستان پلدختر، افزود: در جریان این سفرها مشکلات و کمبودهای مردم را از نزدیک مشاهده شد و در گزارشی به اطلاع مقام عالی وزارت بهداشت ارایه می‎شود تا بتوان با برنامه‎ریزی‎های لازم برای رفع آن‎ها گام برداشت .

وی با بیان اینکه دانشکده پرستاری پلدختر قبل از راه‎اندازی باید از استانداردهای لازم و امکانات اولیه یک دانشکده برخوردار می‎شد، تصریح کرد: وجود کمبودها و فاصله زیاد با استانداردها برای این دانشکده مشکلاتی را ایجاد کرده که مسئولان نباید به این پارامترها بی‎توجه و اقدام به تأسیس این مرکز می‎کردند.

به گفته معاون وزیر بهداشت، دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر از داشتن حداقل امکانات علمی، آموزشی و فرهنگی بی‎بهره است.

داودآبادی با بیان اینکه حل مشکلات درمانی مردم از اولویت‎های دولت تدبیر و امید است، اضافه کرد: دولت در زمینه حل مشکلات بهداشتی و درمانی و سلامت مردم گام‎های زیادی برداشته است.

احمد کرموند سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر نیز، گفت: دانشکده پرستاری و فوریت‎های پزشکی این شهرستان در سال ۹۰ راه‎اندازی شد که ۱۱۸ دانشجو در سه رشته فوریت‎های پزشکی، پرستاری و هوش‎بری در این مرکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

نسیم صیدی نماینده دانشجویان دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر نیز با تشریح مشکلات و خواسته‎های دانشجویان این مرکز مهمترین مشکل این دانشکده نبود اعتبار کافی دانست و گفت: در بحث ساختار آموزشی مشکل داریم هیچ‎گونه فضای مناسب برای بحث فرهنگی نیست .

نسیم صیدی افزود: در بحث اساتید با مشکل مواجه هستیم، استادهای مرتبط با درس وجود ندارند و برای اساتید متخصص که از شهرها و استان‎های همجوار به پلدختر بیایند مقرون به صرفه نیست.

این دانشجو تصریح کرد: نمازخانه و آزمایشگاه در دانشکده پرستاری وجود ندارد که نمی‎توانیم به دلیل نبود آزمایشگاه واحد عملی را انجام بدهیم.

صیدی اضافه کرد: سالن آمفی‎تئاتر نداریم و اتاق عمل مشکل داریم با توجه به افزایش سالانه ورودی‎ها به دانشکده پرستاری متاسفانه بودجه مورد نیاز وجود ندارد.

دانشجوی دیگر دانشکده پرستاری شهرستان پلدختر به نمایندگی از سوی دانشجویان گفت: از تشکل‎های دانشجویی حمایت نمی‎شود و برای گرفتن نشریات دانشجویی با مشکلاتی مواجه هستیم .

ناصر رومیانی افزود: در تابلوی سردر دانشکده نوشته شده دانشکده پرستاری در صورتی‎که این دانشکده هوشبری هم هست که انتظار می‎رود نام دانشکده به دانشکده پرستاری، فوریت‎های پزشکی و هوشبری تغییر یابد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم