نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون عمرانی دانشگاه آزاد: نیمی از بودجه عمرانی باید از طریق وام تهیه شود

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تغییر رویکرد دانشگاه در ساخت‌ وساز فضاهای دانشگاهی تاکید کرد: در گذشته بحث سبک سازی و ارزان تمام شدن عملیات احداث خیلی مطرح بود، اما در حال حاضر روی این مساله موضع داریم و کیفیت ساخت‌وساز فضای دانشگاهی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزای دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع آموزشی الهیه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر ما به سمت احداث بناهای با کیفیت حرکت می‌کنیم و مساله‌ای که برای ما مهم است کیفیت و زیبایی و همچنین در نظر گرفتن معماری ایرانی و اسلامی در ساخت‌ وساز بناهاست.

وی ادامه داد: ممکن است با این وجود هزینه‌های ساخت‌وساز ساختمان‌ها بیشتر شود؛ اما باید ساختمان‌های بنا شده دارای زیبایی و استحکام لازم باشند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های عمرانی این دانشگاه در سال جاری گفت: هم‌اکنون حدود ۴۷۰ پروژه مختلف در دانشگاه آزاد در جریان ساخت‌وساز قرار دارد که متوسط پیشرفت در این تعداد، بیش از ۷۵ درصد است که این میزان در سال گذشته ۵۵ درصد بود.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: امیدواریم امسال ساختمان‌هایی که پیشرفتی بالای ۵۰ درصد داشته‌اند را به اتمام رسانیم.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد در مجموع حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع در سراسر کشور ساخت‌وساز در حال انجام دارد که عمدتا مربوط به عملیات ساخت فضاهای ساختمانی است و در این میان سایر اقدامات احداثی و عمرانی نیز در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: عملیات ساخت‌وساز ما عمدتا یا مربوط به فضای آموزشی بوده و یا به فضاهای فرهنگی و رفاهی ارتباط دارد.

هاشمی با بیان اینکه «سرانه مکانی مصوب در دانشگاه آزاد برای هر دانشجو ۱۰ متر مربع است» تصریح کرد: نیمی از این ۱۰ متر، فضای سربسته و باقی آن مربوط به فضای محوطه‌ای است، با این حال اکثر واحدهای دانشگاه آزاد از این سرانه عبور کرده‌اند و در حال حاضر متوسط فضا برای دانشجویان در دانشگاه‌های آزاد ۱۱٫۳ متر مربع است.

وی افزود: در این میان بعضی از واحدها نیز هنوز به این سرانه نرسیده‌اند که عملیات ساخت‌وساز در آن‌ها جریان دارد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره برخی مشکلات در حوزه فعالیت‌های عمرانی این دانشگاه گفت: با توجه به تورم شدیدی که در دوسال گذشته داشتیم، برخی پیمانکارانی که با قیمت ثابت قرارداد منعقد کرده بودند، دچار خسران شده و نتوانستند پروژه‌های خود را به اتمام رسانند.

هاشمی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده و همچنین با استفاده از بخشنامه‌های سازمان برنامه‌ریزی دانشگاه، قرار است تعدیلی برای پیمانکاران در نظر گرفته شود؛ امیدواریم با این روش عملیات احداث ساختمان‌ها زودتر پیش رفته و در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

وی در مورد بودجه عمرانی این دانشگاه عنوان کرد: اعتباراتی که در این خصوص در نظر گرفته شده ۱۵۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان، نیمی به صورت وام باید از بانک دریافت شود و بقیه این مبالغ نیز باید از بودجه و درآمد دانشگاه‌ها کسب شود.

هاشمی اضافه کرد: به دلیل کمبود نقدینگی، واحدها باید نیمی از این downloadرا از طریق وام بانکی دریافت کنند؛ باید توجه داشت، سیستم دانشگاه آزاد زنجیره‌ای است. بنابراین هر واحدی باید برای تامین بودجه رأسا اقدام کند؛ برای این منظور ما با بانک‌ها صحبت کردیم که این وام در اختیار واحدهایی که امکان بازپرداخت آن را دارند، قرار دهند.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با این حال تعداد واحدهای استیجاری ما کمتر از یک درصد مجموع دانشگاه‌ها بوده که این مساله بیشتر مربوط به برخی واحدهای نوپاست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم