نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه لرستان: خلاء منابع فرهنگی یکی از کمبودهای غرب است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان گفت: فرهنگ عمومی تبلور ارزش‌ها در سطح جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام خدایی در حاشیه نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه دو کشور در دانشگاه لرستان بیان کرد: مهندسی فرهنگی واژه جدیدی بود که رهبر معظم انقلاب آن را به واژه‌های فرهنگی کشور افزود و با این حال انتظاری که وجود داشت این بود که این واژه بتواند فصل فرهنگی جدیدی را در کشور آغاز و مبدا تحولات عمیقی در سطوح مختلف جامعه بویژه دانشگاه‌ها شود اما مورد غفلت قرار گرفت.

وی از فرهنگ به عنوان شالوده جان انسان و جامعه یاد کرد و با تاکید بر اینکه اگر این شالوده به فعلیت برسد به سمت شکوه و عظمت حرکت خواهیم کرد، ادامه داد: فرهنگ به مثابه عقل فعال جامعه است، هرچه که انسان‌ها به این عقل فعال نزدیک‌تر شوند مقام انسانی آن‌ها والا‌تر می‌‎شود.

خدایی فرهنگ را به چهار سطح فرهنگ محلی، عمومی، تخصصی و سازمانی تقسیم‎بندی کرد و یادآور شد: ارزش‎های چند نسل در کنار هم فرهنگ ملی را شکل می‌‎دهند و در واقع این فرهنگ میوه و محصول بین نسلی است.

وی فرهنگ عمومی را تبلور ارزش‌ها در سطح جامعه کنونی دانست و با بیان اینکه در این سطح از فرهنگ با چندین پیچ خطرناک که دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز هستند مواجه هستیم که باید از آن‌ها عبور کنیم، گفت: هر حوزه تخصصی دارای فرهنگ خاص خود است. فرهنگ سازمانی فرهنگی است که از فرهنگ عمومی تاثیر می‌‎پذیرد و رفتار سازمانی در دانشگاه‌ها هم از این تاثیرپذیری مستثنی نیست.

این مقام مسئول به خلأ منابع فرهنگی به عنوان یکی از کمبودهای غرب اشاره کرد و اذعان کرد: خوشحالیم در جامعه‌ای زندگی می‌‎کنیم که از حیث منابع فرهنگی به منبع وحی، قرآن، سنت و عقل وابسته به وحی متصل است.

وی به انضباط، اعتماد به نفس ملی و اعتزاز ملی به عنوان خلاء‎های مورد نظر رهبر انقلاب در حوزه فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: ناامیدی امروز در بین نسل جوان وجود دارد و با این حال رسالتی که بر عهده دولت است این بوده که نقش خود را در راستای امید‎بخشی به جامعه ایفاء کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم