نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه فرهنگیان خبر داد:‌ تاسیس مدارس کارورزی وابسته

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ساماندهی دوره‌های کارورزی را از برنامه های این معاونت خواند و از تدوین نقشه راه برای اجرای کارورزی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر ساکی در این باره گفت: در برنامه‌های جدید، در صدد افزایش سهم کارورزی در واحدها به میزان حداقل ۱۰ واحد هستیم. به دنبال بررسی و تحقق این امر هستیم که مدارس کارورزی وابسته را تأسیس نماییم. همچنین بررسی می کنیم که چگونه از حضور معلمان و مدیران مدارس در اجرای کارورزی بهره گیریم؛ هم اکنون ایده ای مطرح است که طی آن، ما مدیران و معلمان مستعد همکاری با دانشگاه در حوزه کارورزی را شناسایی و تحت آموزش های ویژه قرار دهیم که همیار ما در اجرای این مأموریت بسیار مهم و دشوار در درون مدرسه های خود باشند.

وی درباره جذف دانشجو در دوره کارشناسی ارشد نیز گفت:‌ پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد، یکی از برنامه های مهم دیگر معاونت آموزشی دانشگاه است که خوشبختانه با پی‌گیری‌های انجام شده، مسئولان دفتر گسترش وزارت علوم برای راه اندازی حداقل سه رشته کارشناسی ارشد در سال جاری قول مساعد دادند که رشته ها و مکان های اجرای آن ها با دریافت مجوز نهایی آن ها، به زودی اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد؛ البته ما در پی دریافت مجوز برای حداقل ۸ رشته بوده ایم که تلاش خود را برای محقق نمودن این درخواست در سال جاری همچنان ادامه خواهیم داد.

وی در عین اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان امسال در دوره کارشناسی پیوسته دانشجو می‌پذیرد که ضوابط، شرایط و ظرفیت ها از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

معاون دانشگاه فرهنگیان درباره دوره کارشناسی ارشد بدو خدمت نیز گفت: این موضوع به عنوان یک ایده در حال بررسی است که در صورت تصویب آن در مراجع مربوط، دانشگاه بخشی از ظرفیت های خود را به آن اختصاص خواهد داد.

ساکی بااشاره به درخواست دانشگاه به شورای گسترش آموزش عالی درباره دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۹۳ نیز اظهار کرد: با توجه به مجوزهای دانشگاه، در این دوره ها نیز، در صورت داشتن متقاضی، پذیرش خواهیم داشت؛ در حال حاضر تعداد متقاضی در این موارد کاهش یافته و اغلب به دلیل تعداد اندک پذیرفته شدگان، تشکیل کلاس صورت نمی پذیرد. بر همین اساس، درخواستی به شورای گسترش آموزش عالی داده ایم که این دوره ها نیمه حضوری برگزار شود. همچنین، در پی آن هستیم تا مجوز برگزاری دوره های بدون آزمون ورودی در این سطوح را برای یک بار از وزارت علوم دریافت نماییم .

وی درپاسخ به این پرسش که در خصوص ۳۵ واحد معارف و تربیت اسلامی، چه اقداماتی صورت پذیرفته است، گفت: در این زمینه، ابهامات و اشکالاتی مطرح بود که از طریق شورای اسلامی شدن دانشگاه ها، در حال مرتفع نمودن مشکلات و نهایی کردن آن هستیم؛ از جمله مشکلات ما برای اجرا، محدود ساختن آن به دو سال اول تحصیل و همچنین مشخص نبودن تعداد واحدها، با توجه به تعداد واحدهای موجود معارف و تربیت اسلامی در برنامه کنونی بود که در آخرین جلسه ای که اخیرا دانشگاه با شورای اسلامی شدن دانشگاه ها داشت، مقرر شد، ۳۵ واحد معارف و تربیت اسلامی طی چهار سال و مجموع آن ها با احتساب واحدهای موجود محاسبه گردد.

بدین ترتیب با در نظر گرفتن ۱۴ واحد کنونی، دانشجو معلمان ۲۱ واحد جدید را طی برنامه های آموزشی خود دریافت خواهند نمود که تدوین این برنامه های جدید نیز، در کارگروه تخصصی معارف و تربیت اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم