نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند

معاون پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خلاء امروز جامعه را عدم مهارت آموزی و بها دادن به کاربرد علم عنوان کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- سیدمحمد میردامادی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زمانی تنها ۱۰ درصد فارغ التحصصیلان مدارس، امکان ورود به دانشگاه را داشتند، افزود: اکنون تعداد زیادی از صندلی‌های دانشگاه خالی هستند و دانشگاه‌ها به دنبال جذب دانشجو هستند.

وی با بیان اینکه نیاز روز بازار کار، گسترش مهارت و کاربردی شدن علوم است، خاطر نشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور در مقابل بیگانگان، کاربردی شدن علوم ضرورت حیاتی پیدا کرده است.

به گفته وی، دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند و با همین دیدگاه، از ابتدا مسئولیت دانشگاه علمی کاربردی کشور به رئیس انجمن صنعت و دانشگاه، سپرده شد تا زمینه همکاری این دو بخش هر چه بیشتر فراهم شود.

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: حال بعد از ۲۰ سال، رسالت دانشگاه علمی کاربردی محقق کردن زمینه اشتغال در هر استان با استفاده از آمایش سرزمینی است و در این امر دستگاه‌ها باید نیازهای خود را گزارش کنند و دانشگاه باید پاسخگوی این تقاضاها باشد.

وی با اشاره به ابزار مدیریت نوین در تحقق توسعه کشور و لزوم برنامه ریزی‌های متناسب با خدمات و صنعت در هر استان، بر آسیب شناسی گذشته و بررسی دقیق سیر تکاملی دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در این آیین از زحمات عنایت‌الله توکلی در طول دوره خدمت قدردانی و دکتر حمیدرضا عزیزی به عنوان رییس جدید دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم