نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند

معاون پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خلاء امروز جامعه را عدم مهارت آموزی و بها دادن به کاربرد علم عنوان کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- سیدمحمد میردامادی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زمانی تنها ۱۰ درصد فارغ التحصصیلان مدارس، امکان ورود به دانشگاه را داشتند، افزود: اکنون تعداد زیادی از صندلی‌های دانشگاه خالی هستند و دانشگاه‌ها به دنبال جذب دانشجو هستند.

وی با بیان اینکه نیاز روز بازار کار، گسترش مهارت و کاربردی شدن علوم است، خاطر نشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور در مقابل بیگانگان، کاربردی شدن علوم ضرورت حیاتی پیدا کرده است.

به گفته وی، دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند و با همین دیدگاه، از ابتدا مسئولیت دانشگاه علمی کاربردی کشور به رئیس انجمن صنعت و دانشگاه، سپرده شد تا زمینه همکاری این دو بخش هر چه بیشتر فراهم شود.

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: حال بعد از ۲۰ سال، رسالت دانشگاه علمی کاربردی محقق کردن زمینه اشتغال در هر استان با استفاده از آمایش سرزمینی است و در این امر دستگاه‌ها باید نیازهای خود را گزارش کنند و دانشگاه باید پاسخگوی این تقاضاها باشد.

وی با اشاره به ابزار مدیریت نوین در تحقق توسعه کشور و لزوم برنامه ریزی‌های متناسب با خدمات و صنعت در هر استان، بر آسیب شناسی گذشته و بررسی دقیق سیر تکاملی دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در این آیین از زحمات عنایت‌الله توکلی در طول دوره خدمت قدردانی و دکتر حمیدرضا عزیزی به عنوان رییس جدید دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم