www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی: دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند

معاون پارلمانی و هماهنگی امور استان‌های دانشگاه جامع علمی‌کاربردی خلاء امروز جامعه را عدم مهارت آموزی و بها دادن به کاربرد علم عنوان کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- سیدمحمد میردامادی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه زمانی تنها ۱۰ درصد فارغ التحصصیلان مدارس، امکان ورود به دانشگاه را داشتند، افزود: اکنون تعداد زیادی از صندلی‌های دانشگاه خالی هستند و دانشگاه‌ها به دنبال جذب دانشجو هستند.

وی با بیان اینکه نیاز روز بازار کار، گسترش مهارت و کاربردی شدن علوم است، خاطر نشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور در مقابل بیگانگان، کاربردی شدن علوم ضرورت حیاتی پیدا کرده است.

به گفته وی، دانشگاه‌ها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند و با همین دیدگاه، از ابتدا مسئولیت دانشگاه علمی کاربردی کشور به رئیس انجمن صنعت و دانشگاه، سپرده شد تا زمینه همکاری این دو بخش هر چه بیشتر فراهم شود.

معاون دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: حال بعد از ۲۰ سال، رسالت دانشگاه علمی کاربردی محقق کردن زمینه اشتغال در هر استان با استفاده از آمایش سرزمینی است و در این امر دستگاه‌ها باید نیازهای خود را گزارش کنند و دانشگاه باید پاسخگوی این تقاضاها باشد.

وی با اشاره به ابزار مدیریت نوین در تحقق توسعه کشور و لزوم برنامه ریزی‌های متناسب با خدمات و صنعت در هر استان، بر آسیب شناسی گذشته و بررسی دقیق سیر تکاملی دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، در این آیین از زحمات عنایت‌الله توکلی در طول دوره خدمت قدردانی و دکتر حمیدرضا عزیزی به عنوان رییس جدید دانشگاه جامع علمی- کاربردی چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم