نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشگاه آزاد: فضای امنیتی برای دانشجویان سمی مهلک است

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فضای آزاد اندیشی فضایی نیست که کسی آن را سد کند و فضای امنیتی نیز سمی مهلک برای جوانان در دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسکری، در مراسم نکوداشت روز دانشجو که در سالن همایش‌های دانشگاه ازاد اسلامی مشهد برگزار می‌شد، در ادامه اظهار کرد: مهم‌ترین رسالت ما در دانشگاه برچیده شدن فضای امنیتی است.

وی ادامه داد: ما در طراحی و تاسیس جبهه آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها باید دیدگاه‌های دانشجویان و اساتید را نیز مد نظر داشته باشیم.

عسکری تاکید کرد: آزاده‌خواهی ملت مسلمان و دانشجویان جوانان ایرانی، دولت ساختگی استعماری را به زباله‌دان تاریخ انداخت.

وی گفت: ما هم اکنون در شرایطی هستیم که اعتدال و عقلانیت بر فضای سیاسی کشورمان مستولی است.

به گزارش ایسنا، پرفسور سیدحسن امین، استاد دانشگاه نیز در این مراسم گفت: روز دانشجو یک نگاه به گذشته دارد و یک نگاه به آینده؛ نگاه به گذشته آن پیشینه ملی شدن صنعت نفت و مشارکت سیاسی مردم که به خلع غصب شرکت انگلیسی از نفت ایران منجر شد که ایران در صحنه بین‌المللی بر دولت استعماری انگلیس پیروز شد.

وی بیان کرد: اما با کودتای که در نتیجه مشارکت دو دولت آمریکا و انگلیس در ۲۸ مرداد سال ۳۲ رخ داد، از آن پس فرصت اظهار نظر از فعالان جامعه از جمله دانشجویان گرفته شد. آن زمان جوانان در دانشگاه تهران اعتصاب کردند و سه تن از دانشجویان جان خود را در راه استعمارستیزی و مبارزه با استبداد از دست دادند.

وی اظهار کرد: باید تشکل‌ها به عنوان نظام‌های صنفی و دانشجویی فعالیت خود را آغاز کنند؛ در حقیقت ما باید اهداف و دلایل وجودی و توجیه تشکیل این تشکل‌ها را درک کنیم.

این استاد دانشگاه گفت: ایران گذشته پر افتخاری داشته است باید نسل‌های آینده ما هم بتوانند هم پای گذشته وارثان قله‌های ادب و علم شوند.

به گزارش ایسنا در ادامه این مراسم حسین طاهری، دبیر انجمن اندیشه‌های دانشجویی، با بیان اینکه «۱۵ واحد دانشگاهی دانشگاه ازاد در استان از انجمن اسلامی بهره‌مند هستند» گفت: با این حال هنوز سه واحد دانشگاهی انجمن اسلامی ندارند.

وی ادامه داد: اگر بستر برای فعالیت تشکل‌ها فراهم شود، فضای بهتری را در دانشگاه‌ها شاهد خواهیم بود.

طاهری تصریح کرد: در دولت قبلی مشکلات فعالیت انجمن‌های اسلامی زیاد بود اما در این دولت بسیاری از این مشکلات مرتفع شده است.

در پایان این مراسم از تعدادی از دانشجویان برتر در حوزه‌های علمی و فرهنگی تقدیر صورت گرفت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم