نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون دانشجویی وزیربهداشت:‌ فعالیت‌های قرآنی فوق برنامه نیست

معاون امور دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فعالیت قرآنی یک فعالیت فوق برنامه نیست گفت: این حوزه یک حوزه راهبردی در ایجاد و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی در مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان،اساتید و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در زنجان برگزار شد، اظهار داشت: اکثر مورخین و علمای تاریخ معتقدند که اندیشه ورزی، خردورزی و به نحوی تولید دانش و فرهنگ، عامل اصلی ظهور و بروز تمدن ها بوده است و افول تمدن ها نیز بواسطه ایستایی اندیشه ورزی وعدم تولید دانش و فرهنگ است.

وی در ادامه گفت: اگر ما بعد از انقلاب اسلامی عزممان را جزم کرده ایم که تمدن نوین و مشعشع اسلامی مجددا” بر تارک قله های جهان بدرخشد، به طور یقین زیر ساخت و زیر بنای آن، حوزه فرهنگ خواهد بود و بر هیچ کس پوشیده نیست که خاستگاه و محور توسعه فرهنگی نیز به طورقطع قرآن است.

داودآبادی فراهانی افزود: مقام معظم رهبری پرچم دار جنبش قرآنی در کشور هستند و ایشان از سال ۱۳۵۰ تا کنون فعالیت های قرآنی در کشور را هدایت کرده اند و ما افتخار می کنیم که پرچم دار این جنبش مقام معظم رهبری هستند و خوشحالیم که معظم له فعالیت های قرآنی را بصورت دقیق، رصد و پایش می کنند و همه ساله توصیه هایی در رابطه با این فعالیت ها به کارگزارن و مسولان قرآنی دارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد؛ مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با فعالین قرآنی فرمودند: بدانید کار در حوزه فعالیت های قرآنی، یک کار راهبردی است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت قرآنی یک فعالیت فوق برنامه نیست که ما هر ساله مسابقاتی برگزار کنیم و از برگزیدگان آن تقدیر کنیم، خاطر نشان کرد: این حوزه یک حوزه راهبردی در ایجاد و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی است.

وی در ادامه افزود: معتقدم که حوزه فعالیت های قرآنی جایگاه رفیعی در نظام فرهنگی کشور و در تمدن سازی ما دارد و جامعه دانشگاهی ما به عنوان یک مجموعه ای که همیشه در انقلاب پیشرو بوده ،بایستی در این حوزه هم پیشرو و خلاق باشد و در واقع از همه ی ظرفیت های این حوزه به خوبی استفاده کند.

وی ادامه داد: به طور یقین در وزارت بهداشت فعالیت های قرآنی یک فعالیت اصلی خواهد بود و ضمن توجه ویژه، سرمایه گزاری های قابل توجهی را در رابطه با فعالیت های قرآنی خواهیم کرد البته فعالیت های قرآنی بعد از سه دهه نیاز به آسیب شناسی دارد مثلا در حوزه آموزش ، آموزش های ما جامع و علمی نیست.

داودآبادی فراهانی این نوید را داد که وزارت بهداشت در سه سال آینده نه فقط برای مخاطبین خودش یعنی دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بلکه برای کل مردم ایران یک تحول را در حوزه آموزش قرآنی به ارمغان خواهد آورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم