نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون حقوقی وزیرعلوم: علم را همراه با اخلاق می خواهیم

دکترسعدالله نصیری قیداری گفت:علم بدون اخلاق چیزی جز مصیبت برای بشر ندارد بر همین اساس ما علم را همراه با اخلاق می خواهیم.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،معاون حقوقی وامور مجلس وزیر علوم در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید مجتمع آموزش عالی گناباد افزود: علمی که بمب اتم بسازد و در یک لحظه دو شهر را ویران کند به درد ما نمی خورد.

وی ادامه داد: علم باید چراغ راه انسان باشد و در تکامل وی به سمت پیشرفت های معنوی و مادی نقش داشته باشد.

معاون وزیر علوم در ادامه با اشاره به سابقه و ظرفیت علمی شهرستان گناباد گفت: ۲۵۰۰ سال پیش در این منطقه قناتی حفر شد که نشان می دهد بنیان های علمی به شکل نظری و هم قدرت تبدیل این بنیان ها به سمت فناوری در اینجا وجود داشته است.

وی همچنین با تقدیر از خدمات دکترهادی جباری رئیس پیشین مجتمع آموزش عالی گناباد اظهارداشت: زحمت زیادی در مسیر راه اندازی این مجتمع کشیده شده و باید تلاش کرد که این مجتمع به دانشگاه تبدیل شود.

سپس حجت الاسلام محمد رجایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: ۲۵ درصد جمعیت گناباد دانشجو هستند لذا نیاز است که به این منطقه نگاه ویژه ای شود.

وی افزود : تقاضای ما از وزارت علوم این است که در جهت ارتقا ی مجتمع آموزش عالی گناباد به دانشگاه اقدام شود زیرا بستر برای این امر آماده است.

این نماینده مجلس همچنین مردم گناباد را افرادی مذهبی توصیف و بیان کرد: دانشجویان غیربومی که در این شهر تحصیل می کنند تحت تاثیر فرهنگ مردم قرار می گیرند و رفتارشان مطلوب تر می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم ضمن تقدیر از دکتر هادی جباری رئیس سابق مجتمع آموزش عالی گناباد دکتر حسین نجاری به عنوان رئیس جدید این واحد دانشگاهی معرفی شد.

گفتنی است مجتمع آموزش عالی گناباد سه دانشکده دارد وبا حضور ۱۲۰۰ دانشجو در ۱۷ رشته تحصیلی به فعالیت آموزش عالی مشغول است .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم