نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون جهاددانشگاهی: ازدواج دانشجویی انگیزه جوانان دانشجو به تحصیل را افزایش می‌دهد

همایش ملی دوسالانه علمی – فرهنگی حلقه، با هدف بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی هر سال به صورت استانی و هر دو سال به صورت ملی برگزارمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه گیلان، همایش ملی دوسالانه علمی – فرهنگی حلقه که با حضور دکتر محسن قرنفلی معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور، مهندس جمشید رسایی رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان، معاونین فرهنگی جهاددانشگاهی و دانشگاه گیلان و حجت‌الاسلام دکتر محمدحسین توانایی استاد حوزه و دانشگاه و زوج‌های موفق دانشجو روز گذشته،‌ ۲۸ مهر ماه در تالار حکمت دانشگاه گیلان افتتاح شد.

همایش مذکور به همت جهاددانشگاهی گیلان در سطح کلیه واحدهای جهاد و سایر مراکز دانشگاهی کشور برگزار می‌گردد و حامی و ناظر این طرح سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور است؛ همچنین مسابقه وبلاگ نویسی، خاطره گویی زوج‌های دانشجو، اهدای هدایا به زوج های جوان، برگزاری نمادین خطبه عقد وهمچنین فراخوان تخصصی مقالات در زمینه فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی از جمله بخش‌های مختلف این همایش است.

مقالات باید تا بهمن‌ماه سالجاری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شوند و سرانجام پس از تایید هیئت داوران از نفرات برگزیده در مراسم اختتامیه که در اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود، تجلیل بعمل می‌آید.

در این همایش دکتر محسن قرنفلی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور با اشاره به اینکه اولین بحث مهم درباره ازدواج دانشجویی، شناخت و پیدا کردن همسر ایده آل در دانشگاه است،‌ گفت: علم آموزی و تحصیل یکی از مراحل مهم زندگی هر انسانی است اما ازدواج از مهم‌ترین دوران زندگی هر فرد است و در این بین ازدواج دانشجویی این شانس را به شما می دهد که با کسی زندگی کنید که شرایط سنی و تحصیلی مشابهی با شما دارد.

قرنفلی در خصوص مزایای ازدواج دانشجویی بیان کرد: از مزایای ازدواج دانشجویی می‌توان به مواردی همچون تسهیل فرایند ازدواج، نقش موثر در کاهش سن ازدواج، کاهش فاصله نسل‌ها، جلوگیری از رفتارهای غیرمشروع در محیط‌های دانشگاهی، آرامش ذهنی و روانی در اوج فرآیندهای فیزیولوژیکی و روحی جوانان دانشجو، افزایش انگیزه در بین جوانان دانشجو جهت تحصیل و ورود جدی به زندگی و … اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه حجت‌الاسلام توانایی در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های ازدواج دانشجویی تاکید کرد: ازدواج دانشجویی بدلیل همزمان بودن با بهترین دوره های جوانی علاوه بر اینکه شناخت بهتری از شریک زندگی بدست می دهد طراوت خاصی دارد؛ اخلاق، امانت، دینداری و اصالت خانوادگی از اصول اولیه ازدواج است و زیبایی، تحصیلات و درآمد جزء اصول ثانویه محسوب می‌شود. در نظر گرفتن رفتارهای پیش از ازدواج، خانواده و دوستان بهترین راهکار برای شناخت طرف مقابل است، همچنین تحقیقات محلی و دقت در انتخاب در زندگی امروز که ویژگی مدرنیته پیدا کرده است می تواند در انتخاب درست همسر تاثیرگذار باشد.

در پایان این مراسم به صورت نمادین خطبه عقد برای زوج دانشجو قرائت شد و همچنین از ۲۰ زودج دانشجو با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد.

ازدواج دانشجویی نخستین بار از سوی یکی از اساتید دانشگاه تهران پیشنهاد شد و اولین جشن ازدواج در زمستان سال ۱۳۷۶ با کمک نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی و با شرکت ۶۰ زوج از دانشجویان این دانشگاه برگزار شد. این رویکرد در سال های بعد در سایه پیام مقام معظم رهبری و حمایت نهادهای مختلف به تدریج با اشتیاق بیشتری روبرو شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم