نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

معاون آموزشی جامعه‌المصطفی: نخستین رساله‌های دکتری سال آینده دفاع می‌شوند

معاون آموزشی دانشگاه جامعه‌المصطفی گفت: نخستین رساله‌های دکتری تا سال آینده دفاع خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا کمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا- منطقه خراسان، افزود: در حال حاضر تعداد پایان‌نامه‌های دانشگاه جامعه‌المصطفی در مقطع کارشناسی ارشد به ۲۲۰ پایان نامه رسیده است و این مساله در دوره دکتری نیز جریان دارد و امسال اولین دوره امتحان جامع پشت سر گذاشته شده و موضوعات رساله‌های دکتری انتخاب شده است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به تعداد پذیرفته شدگان این دانشگاه در دوره تحصیلی جدید اظهار کرد: حدود ۱۱۰ نفر در مجموع در دوره تمهدیه این دانشگاه پذیرفته شده‌اند که از این تعداد ۷۰ نفر مرد و ۴۰ نفر زن هستند.

کمیلی با بیان اینکه «این میزان نسبت به سال گذشته کمی کاهش داشته است» افزود: این مساله به دلیل کاهش ظرفیت پذیرش از سوی خود دانشگاه بوده چرا که ظرفیت‌هایمان تکمیل شده است.

معاون آموزشی دانشگاه جامعه‌المصطفی ادامه داد: در مقطع کارشناسی نیز حدود ۸۰ دانشجوی مرد و ۴۰ دانشجوی زن پذیرفته شده‌اند.

کمیلی با اشاره به حضور طلاب خارجی در این دانشگاه تاکید کرد: بیشتر دانشجویان ما از کشورهای پاکستان، ‌هند، چین، افغانستان و کشورهای آفریقایی هستند؛ بر این اساس رشته‌های خاصی در دانشگاه ارایه می‌شود که مطابق با نیازهای کشور متبوع طلاب است.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا رشته جدیدی به این دانشگاه افزوده شده است» گفت: تاکنون رشته جدیدی به مجموعه درسی ما اضافه نشده است، چرا که تنوع رشته‌های تحصیلی زیاد بوده و احتیاج به رشته جدید نیز نداریم.

معاون آموزشی دانشگاه جامعه‌المصطفی با اشاره به تعداد رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در مقاطع مختلف تصریح کرد: در مقطع کارشناسی ۶ رشته و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین سطح ۴، پنج رشته به دانشجویان ارائه می‌شود.

وی در خصوص نحوه پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر یادآور شد: به دلیل اینکه در این دانشگاه درون مایه دروس حوزوی و اسلامی است؛ دانشجویان باید تحصیلات خود را از مقطع کارشناسی آغاز کنند حتی کسانی که از دانشگاه‌های خارجی نیز مدرک تحصیلی دارند نیز شامل این مقررات می‌شوند، مگر اینکه مدرک رسمی آن‌ها حوزوی باشد.

کمیلی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص تعداد پذیرفته‌شدگان سایر مقاطع در این دانشگاه تصریح کرد: در مقطع کارشناسی ارشد ۲۵ دانشجو پذیرش شدند که هنوز این تعداد نهایی نشده و در مقطع دکتری نیز ۶ دانشجو پذیرش داشتیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم