نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مطالعات دانشگاهی در خدمت محیط زیست باشد

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: مطالعات دانشگاهی می‌تواند در خدمت محیط زیست باشد و دانشگاه رسالت خود را در این خصوص در چند سال اخیر انجام داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، هوشنگ طالبی امروز (چهارشنبه) در همایش ملی محیط زیست و صنعت سبز، با بیان اینکه اهمیت و ضرورت محیط زیست قابل انکار نیست، اظهار کرد: توجه به محیط زیست از زمانی آغاز شد که انسان به دست اندازی در طبیعت پرداخت و این دست اندازی‌هایی اگرچه در بسیاری از موارد با نیت خیر انجام می‌شد اما بدون مطالعه بود.

وی افزود: بحث مهار آب‌ها که به دنبال آن سدسازی مطرح شده، نوعی دست‌اندازی بوده است که منجر به یک سری پدیده‌های مخرب شده است.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه داشتن نیت خوب برای انجام کارها کافی نیست بلکه باید مطالعه و بررسی بیشتری صورت گیرد، گفت: برای انجام فعالیت‌ها باید در هر مسأله‌ای، پیامدهای مخرب حذف شود که این مهم با مطالعه دقیق‌تر و عمیق‌تر و در نظر گرفتن تمام جوانب انجام خواهد شد.

طالبی ادامه داد: امروز اگر بحث آلودگی آب مطرح است، بخاطر تخریب‌هایی است که برخی صنایع وارد می‌کنند؛ متأسفانه در جامعه ما اول فعالیت انجام می‌گیرد و سپس جوانب تخریبی آن کنترل می‌شود. اگر پیشگیری انجام شود، دیگر به درمان نیاز نخواهد بود.

وی اضافه کرد: به دلیل تجمع فراوان صنایع، آلودگی هوا در قسمت غربی استان وجود دارد و هرکدام از این واحدهای صنعتی به تنهایی می‌تواند شهر اصفهان را آلوده کند.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه مطالعات دانشگاهی می‌تواند در خدمت محیط زیست باشد، گفت: دانشگاه رسالت خود را در چند سال اخیر انجام داده است. در جذب نیروی انسانی در حوزه محیط زیست اقداماتی انجام شده است. در بخش تربیت نیروی انسانی نیز دانشگاه اصفهان در مقطع کارشناسی ارشد محیط زیست دانشجو جذب می‌کند.

طالبی تصریح کرد: شاید تربیت نیروی انسانی در محیط زیست کمکی به حل مسأله نکند، اما ما در دانشگاه اصفهان به تربیت تخصصی نیروی انسانی در مقطع کارشناسی ارشد پرداخته‌ایم.

وی با بیان اینکه دانشگاه اصفهان در بحث پژوهش‌های محیط زیستی نیز به رسالت خود عمل کرده، گفت: در بعد علمی و در جهت فعالیت‌های تحقیقاتی، پژوهشکده محیط زیست در دانشگاه اصفهان ایجاد شده و جزو فعال‌ترین پژوهش‌گاه‌های موجود در دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه با وجود پتانسیل‌های موجود در دانشگاه اصفهان می‌توانیم به محیط زیست خدمت کنیم، اظهار کرد: ما آمادگی انجام مطالعات و بررسی‌ها را داریم به شرطی که به مسائل فراگیر نگاه شود.

طالبی به چندین فعالیت لازم برای اصلاح امور در بخش محیط زیست اشاره و تأکید کرد: تدوین استانداردها در بخش آلودگی محیط زیست، توجه به منابع آلاینده و تربیت متخصصان برای ارائه راهکارها از جمله اقدامات لازم برای اصلاح امور در بخش محیط زیست است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم