نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مشکل پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر حل می‌شود

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه ایلام، دکتر حسن شهرکی‌پور در نشست هم‌‎اندیشی روسای دانشگاه‌ها با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، اظهارکرد: درحال حاضر بیش از ۱۷۶ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه از تعداد کل دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور۴ هزار نفر سهم استان ایلام است، افزود: متاسفانه مشکلاتی در بحث پرداخت شهریه‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها به وجود آمده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان نیمه اول سال جاری برطرف خواهند شد.

شهرکی‌پور اضافه کرد: بدهکاری در وصف خدمت به شهدا و خانواده‌های آنها معنایی ندارد و نباید فراموش کنیم که ما مدیرنیستیم؛ بلکه خادم خانواده شهدا هستیم.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین با اشاره به اینکه تا سال ۸۹ در سطح مراکز آموزش عالی کشور ۶۰ هزار نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر داشتیم که اعتبار این تعداد دانشجو در مجموع ۳۰ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: در سال جاری میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور ۳۳۴ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تلاش داریم تا قوانین و مقررات مربوط به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت روان و ساده‌تری جاری شود که در باب شهریه دانشجویان هدف ما ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار منظور شده است که در بین دانشگاه‌ها توزیع خواهد شد.

شهرکی‌پور به بلاتکلیفی پرداخت شهریه ۴۳ میلیارد تومانی دانشگاه پیام‌نور اشاره و بیان کرد: در طول سال ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر را به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌کنیم.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر در مقایسه با سنوات گذشته افزایش ۳ برابری تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته باید ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار می‌گرفتیم که متاسفانه فقط ۱۸۰ میلیارد تومان دریافت گرفتیم که خلائی در پرداخت‌ها ایجاد شد.

وی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری با کمترین میزان مشکلات پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر مواجه خواهیم بود و در بحث کمک هزینه‌ها نیز این روند به قوت خود باقی خواهد ماند و در این حوزه در طول سال ۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

شهرکی‌پور با اشاره به اینکه ۱۸۵۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در حال حاضر عضو هیئت علمی مراکز آموزش عالی کشور هستند، ادامه داد: ۹۳۷ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح کشور بورسیه آموزش عالی هستند که ۶۳۲ نفر از آنها دانشجوی دکتری بوده و از این تعداد ۷۸ نفر در بخش بهداشت و درمان در حال تحصیل در مرتبه فوق تخصص هستند.

مدیرکل آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه مسایل فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: نگاه ما به تحصیل دانشجویان شاهد و ایثارگر نباید فقط در بحث مسایل مالی باشد، چرا که توجه هر چه بیشتر به مباحث فرهنگی این دانشجویان از هر مطلب دیگر مهم‌تر است و در این شرایط نگاه اصلی دشمنان نظام در منطقه به دانشجویان شاهد و ایثارگر و فرزندان شهدا در دانشگاه‌ها است که اگر کوتاهی کنیم شرمنده دوستان شهیدمان خواهیم شد.

وی همچنین به کاهش ۲۰ درصدی سهمیه‌ها برای ورود فرزندان شاهد و ایثارگر به دانشگاه‌ها اشاره و اضافه کرد: سطح آگاهی و آشنایی فرزندان شاهد و ایثارگر نسبت به مسایل مربوط به تحصیل خود نیز باید ارتقاء یابد تا در این زمینه مشکلی برای روند کاری آنها پیش نیاید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم