www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی ناشی از نبود زیرساخت‌های لازم است

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: ما در بخش کشاورزی دارای فارغ‌التحصیلانی هستیم که با توجه به توانمندی‌شان نتوانستند اشتغالزایی ایجاد کنند که ریشه این مشکل را در نبود زیرساخت‌های لازم باید گشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، محمد علی بهمنیار در نشستی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از نخبگان، اساتید و مدیران استان مازندران در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: استان مازندران یکی از استان‌های برخوردار از مواهب طبیعی در بخش کشاورزی است که از نظر زیرساخت‌ها دچار مشکلاتی است که تاکنون مورد توجه واقع نشده است.

وی با اشاره به اینکه زندگی اکثریت مردم بر پایه کشاورزی است، افزود: ما در بخش کشاورزی دارای فارغ‌التحصیلانی هستیم که با توجه به توانمندی‌شان نتوانستند اشتغالزایی ایجاد کنند که ریشه این مشکل در نبود زیرساخت‌های لازم باید گشت.

بهمنیار با بیان اینکه، توان دانشگاه در بخش اشتغال با توجه به خروجی فارغ‌التحصیلان پاسخگو نیست، عنوان کرد: باید با همکاری و همفکری با سایر استان‌ها در رفع مشکلات این بخش تلاش کرد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری تصریح کرد: برای حل مشکلات فارغ‌التحصیلانی هر گونه پیشنهادی را در نجات بخش کشاورزی چه درخصوص تغییر شیوه آموزش،تغییر نگرش، تعداد پذیرفتن دانشجو و …. می‌پذیریم.

وی با انتقاد از زحمت فراوان بخش کشاورزی سنتی و درآمد اندک آن افزود: اگر کشاورزی بر مبنای علمی عملی شود و زیرساخت‌های ان مهیا شود سوددهی بالایی خواهد داشت و فارغ‌التحصیلان با رغبت بیشتری ورود پیدا می‌کنند.

بهمنیار اظهار کرد: به علت نبود باور و شاید کوتاهی ما در معرفی درست بخش کشاورزی متاسفانه در بخش صنعت و کشاورزی کم‌توجهی شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم