نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مشکلات دانشگاه بیرجند از زبان رییس دانشگاه

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه این دانشگاه به شدت از کمبود بودجه رنج می‌برد، افزود: ما حتی در بخش‌های جاری مانند پرداخت حقوق و دستمزدها از الان تا انتهای سال با مشکل مواجه هستیم.

خلیل خلیلی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: مشکل دیگر دانشگاه دور افتادگی آن است. از بیرجند تا تهران حدود ۱۰۰۰ کیلومتر فاصله است و امکان تردد زمینی از طریق قطار وجود ندارد، تنها مسیر هواپیما است که هفته‌ای ۵ الی ۶ پرواز انجام می‌شود و همین امر امکان رفت و آمد به این دانشگاه را به شدت محدود می‌کند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه خارج از شهر واقع شده است، اظهار کرد: علاوه بر هزینه‌های دیگر، هزینه تردد از شهر به دانشگاه هم وجود دارد. از طرف دیگر به دلیل مسائل اقلیمی و جغرافیایی هوا گاهی بسیار سرد و گاهی بسیار گرم است و این باعث می‌شود که مصرف انرژی ما دو برابر شود.

رییس دانشگاه بیرجند به این سوال که این دانشگاه چه برنامه‌هایی برای درآمدزایی دارد پاسخ داد: مشکل دانشگاه‌های شهرستان‌ها در بحث درآمدزایی این است که بعضا محیط اطراف محیط چندان پویایی از نظر صنعت، کشاورزی و تجارت نیست بنابراین ارتباط با این حوزه‌ها سخت‌تر است.

خلیلی ادامه داد: به همین دلیل برای کسب درآمد رابطان پژوهشی تعریف شده‌اند که فعالیت آنها در شش ماهه دوم سال آغاز خواهد شد. هدف از به کارگیری این رابطان، افزایش درآمدها و طرح‌های پژوهشی است.

وی در پایان به نقش خیرین تاکید کرد و گفت: مدت کوتاهی است که خیرین کمک‌های خود را آغاز کرده‌اند و یکی از برنامه‌های آنها ساخت یک خوابگاه ۵۰۰ متری برای دانشگاه است که بعدا در مورد اینکه این خوابگاه به پسران تعلق داشته باشد یا دختران تصمیم‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم