نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تهران در پروژه خیریه آفریقا ۱۰۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از مشارکت دانشگاه در پروژه آفریقا ۱۰۰ و پذیرش ۱۰ دانشجوی آفریقایی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر جعفریان بر لزوم گسترش ارتباطات بین المللی با مراکز و دانشگاه های برتر دنیا تاکید کرد و یادآور شد که به عنوان یک مرکز آکادمیک، وظیفه داریم دانشجویان خود را در معرض افکار، افراد و تکنیک های مختلف قرار دهیم.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدمتی ۱۶۰ ساله امروز به بیش از ۱۵ هزار دانشجو در ۱۲ دانشکده و ۱۶ بیمارستان، خدمات مختلف آموزشی را ارائه می کند. این مرکز همچنین دارای ۸۷ مرکز تحقیقاتی است که از لحاظ کمیت و کیفیت از رتبه های برتری در کشور برخوردارند.

جعفریان خاطر نشان کرد: این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر و مرکزی که رسالت ملی بر عهده دارد، مسئولیتش فراتر از مرزهای کشور بوده از این نظر در چند سال گذشته از طریق شعبه بین الملل برنامه ریزی منسجمی برای جذب دانشجویان خارجی داشته و تا کنون توانسته در حدود ۱۰۰ دانشجوی خارجی را جذب نماید که اگر چه در مقایسه با دانشگاه های برتر دنیا عدد بالایی نیست اما نقطه شروعی برای همکاریهای بیشتر بین المللی محسوب می شود.

رییس دانشگاه همچنین با اشاره به پروژه خیریه آفریقا ۱۰۰ که با همکاری پروفسور سمیعی برگزار می شود از پذیرش ۱۰ دانشجوی آفریقایی در رشته جراحی اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان نخستین گروه در مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب خبر داد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم