نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مسئولین دانشگاه آزاد با بی‌بند باری و بی‌عفتی مخالفند

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه ۹ با بیان اینکه مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با بی‌بند و باری و بی‌عفتی مخالفند، گفت: در بحث عفاف و حجاب روش‌های برخورد متفاوت است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر عبدالمجید حلمی که در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در تالار همایش‌های این دانشگاه حضور یافته بود، اظهار کرد: باور من این است که همه مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با بی‌بند و باری، بی‌حجابی و بی‌عفتی مخالف هستند و هیچ کس از این وضعیت رضایت ندارد، اما باید توجه داشت که بحث اصلی در مقوله عفاف و حجاب بر سر روش‌های برخورد است.

وی ادامه داد: باید بدانیم که در این حوزه از چه روشی استفاده کرده و چگونه عمل می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات این حوزه را حل کنیم؛ در خصوص مسایل فرهنگی سلیقه‌های مختلف و روش‌های مختلفی وجود دارد، اما همه با بی‌بند و باری مخالفند.

حلمی تصریح کرد: اینکه تا چه حد در این مسائل دخالت کنیم، اجرای آن بر چه اصولی پایبند باشد و چه ارگانی باید در این حوزه وارد شود، از مسائل مورد بحث است.

وی ابراز امیدواری کرد، با کمک مشاورین فرهنگی دانشگاه بهترین روش‌ برای حل این معضل و مشکلات مربوط به عفاف و حجاب صورت گیرد.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه ۹ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار کرد: طی این مسیر با مشکلات و دغدغه‌های زیادی همراه خواهد بود، اما عشق به کار می‌تواند گذر از این راه را آسان کند و باید دانست که عاشق هر چه باشیم ارزش ما نیز با همان سنجیده خواهد شد.

حلمی خاطرنشان کرد: امیدواریم دکتر شیخ‌الاسلامی بتواند در سمت جدیدش عاشقانه کارکرده و تیمی قوی برای حل معضلات و مشکلات دانشگاه تشکیل دهد.

وی ابراز امیدواری کرد، واحد مشهد با تلاش مضاعف مدیران به جایگاه شایسته خود دست یابد.

حلمی گفت: در برنامه ۱۰ ساله پیش روی دانشگاه قرار است تا واحد مشهد به عنوان یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته شود و تاکنون سه سال از این مدت گذشته است.

وی در خصوص رویکرد تغییر مدیران واحدها تصریح کرد: اصرار ما این است که مسئولان و مدیران دانشگاهی از مجموعه خود دانشگاه انتخاب شوند که انتخاب دکتر شیخ‌الاسلامی نیز بر همین مبنا بوده است.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی: تلاش ما باید بهره‌گیری خیر از حمله علم باشد

به گزارش ایسنا- در بخش دیگری از این مراسم آیت‌الله معصومی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی، با اشاره به ارزش فعالیت‌های علمی اظهار کرد: اساتید و دانشگاهیان حمل کننده علم هستند و در احادیث نیز درباره اهل قلم گفته شده قلم عالم از خون شهید بالاتر است.

نماینده نهاد رهبری در منطقه ۹ دانشگاه آزاد اسلامی کشور ادامه داد: به همه روسای دانشگاه‌ها این را می‌گویم که رئیس خیر هستند چرا که علم ریشه خیر دارد؛ در روایات نیز احادیث زیادی در خصوص خیر بودن مقوله علم داریم؛ برخی علما نیز اعتقاد دارند یک نشست عالمانه ارزشی بالاتر از شب‌های قدر دارد.

معصومی خاطرنشان کرد: باید قدر روسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد را دانست و امیدواریم که خداوند ایشان را در خیر موفق گرداند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم