نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند

یک دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه پوشش حرفه ای بخشی از رفتار حرفه ای است و ضرورت رعایت آن باعث حفظ اعتبار حرفه پزشکی می شود گفت: رشته مقدس پزشکی از بسیاری جهات با سایر رشته ها فرق دارد چرا که با جان انسانها و سلامت آن ها در تعامل است و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که این شأن زیر سوال نرود.

سمیه برزگر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، در خصوص رعایت پوشش حرفه‌ای برای دانشجویان پزشکی افزود: پوشش حرفه ای بخشی از رفتار حرفه ای است و ضرورت رعایت آن باعث حفظ اعتبار حرفه پزشکی، افزایش احترام و پذیرش مردم نسبت به این حرفه می شود.

وی با اشاره به اینکه هر حرفه و فعالیتی در تمامی کشورهای دنیا ملزوماتی دارد اظهارکرد: یکی از رشته هایی که بیشترین نیاز را به تعیین یک پوشش حرفه ای معین دارد، رشته پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی به دلیل ماهیت بیمار محور بودن آن است.

برزگر با بیان این مطلب که رعایت پوشش حرفه‌ای رشته پزشکی موجب جلب اعتماد، حفظ حرمت پزشکی و احترام به بیمار می شود گفت: رشته مقدس پزشکی از بسیاری جهات با سایر رشته ها فرق دارد چرا که با جان انسانها و سلامت آن ها در تعامل است و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که این شان زیر سوال نرود.

وی در ادامه به رعایت پوشش حرفه‌ای میان دانشجویان دختر و پسر پزشکی اشاره کرد و افزود: بعد از ابلاغ آیین نامه پوشش حرفه ای، بسیاری تصور می کنند که این آیین نامه فقط مختص دانشجویان دختر حاضر در بیمارستان‌ها است. در حالی که این آیین نامه متوجه دانشجویان پسر و همکاران مرد هم می‌شود.

این دانشجوی سال اول پزشکی با اشاره به اینکه تمامی مفاد آیین‌نامه پوشش حرفه‌ای این رشته قابلیت اجرایی دارد اظهارکرد: بند مربوط به وسایل آرایشی، تزیینی و همچنین بحث بهداشت فردی این آیین نامه منطقی است تنها بخش مربوط به لباس است که دسته ای از دانشجویان در رابطه با آن احساس نگرانی می کنند. خیلی از بچه ها دوست دارند زیر روپوش لباس هایی با رنگ شاد بپوشند ولی در این آیین نامه نسبت به رنگ نقد وارد شده است و تاکید شده که رنگ لباس باید متعارف باشد.

وی ادامه داد: نقدی که به این آیین نامه وارد می شود، مربوط به استفاده از کلماتی مانند “رنگ متعارف” است که امکان تفسیر به رای در مورد آنها وجود دارد. مثلاً ممکن است رییس یک بخش رنگ آبی لباسی را متعارف نداند و در مورد آن سخت گیری کند و رییس بخش دیگر رنگ زرد را نامتعارف بداند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم