نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مرکز تحقیقاتی مدل سازی و شبیه سازی مخازن در واحد علوم و تحقیقات ایجاد می شود

رئیس دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات از پذیرش دانشجو در مقطع دکتری مهندسی نفت در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات از سال آینده اقدام به راه‌اندازی چهار گرایش بین رشته‌ای اقتصاد نفت و گاز، مدیریت مخازن ،حقوق نفت و گاز و تجهیزات صنعت نفت و گاز در مقطع کارشناسی ارشد می کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکترابوالقاسم امام زاده، با اشاره به اینکه واحد علوم و تحقیقات پس از دانشگاه صنعت نفت دومین دانشگاهی است که اقدام به ایجاد این گرایش‌ها کرده است، اضافه کرد: گستردگی تجیهزات صنعت نفت و وابستگی به کشورهای خارجی و محدودیت‌ها در خرید تجهیزات، نیاز به داشتن متخصصین کارآزموده را در این زمینه مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: مسائل حقوقی و حفظ منافع و حقوق ایران در انعقاد قراردادهای نفتی در سطح بین المللی، داشتن کارشناسانی که علاوه بر مسائل حقوق به مسائل نفتی اشراف کامل داشته باشند را ضروری کرده است.

امامزاده با بیان این که صنعت نفت دارای ابعاد فنی و اقتصادی است و تکیه بر اقتصادی بودن نفت استخراج شده و بازاریابی فروش آن در سطح بین المللی اهمیت دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه مخازن نفتی در زیر زمین واقع شده‌اند، اینکه چه درصدی از آنها قابلیت استخراج را دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بر همین اساس نیاز به راه‌اندازی گرایش‌های اقتصاد نفت و مدیرت مخازن نفت در واحد علوم و تحقیقات احساس شد.

وی بعد پژوهشی در صنعت نفت را بسیار گسترده دانست و با بیان اینکه ایران حدود ۶۰ میدان نفتی و گازی در خشکی و دریا دارد، تصریح کرد: از آنجایی که هر میدان نفتی دارای پیچیدگی‌های خاص خود است، نیازمند تیم‌هایی متخصص برای مطالعه آنها هستیم.

امام زاده افزود: براین اساس به منظور مطالعه تزریق آب و گاز متناوب در یکی از مخازن کشور پیشنهادهایی در دست آماده سازی است که در صورت تصویب، درآمدی بالغ بر۸۰ میلیارد ریال برای واحد علوم و تحقیقات خواهد داشت. علاوه بر آن بسیاری از پایان نامه‌های ارشد و دکتری را می توان بر این اساس تعریف کرد.

رئیس دانشکده نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات، گفت: ایجاد دانش فنی و زمینه تولید مواد مربوط به سیالات حفاری و حلال‌های نفتی از جمله برنامه‌هایی است که در دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات به طور جدی پیگیری می شود.

وی به جمع آوری و دفع پسماندهای حاصل از حفاری اشاره کرد و افزود: جمع آوری و دفع پسماندهای حاصل از حفاری از معضلات صنعت نفت است که نیازمند تکنولوژی بالایی است، باتوجه به دانش فنی و امکانات دانشکده مهندسی نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات در این زمینه، این واحد دانشگاهی علاقمند است در این زمنیه نیز در قالب ارائه خدمات حفاری فعالیت داشته باشد.

امام زاده از همکاری همه جانبه با پژوهشگاه‌های صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت خبر داد و اظهارکرد: در حال تهیه دو پیشنهاد ایجاد مرکز تحقیقاتی ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز و مرکز مدل سازی و شبیه سازی مخازن هستیم.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقاتی ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز به منظور افزایش برداشت از مخازن و مرکز تحقیقات مدل سازی و شبیه سازی مخازن به منظور آموزش دانشجویان دانشکده نفت و گاز واحد علوم و تحقیقات با همکاری شرکت‌های نفتی و پژوهشگاه‌های صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت انجام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم