www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مروری بر کارنامه علمی سرپرست دانشگاه شریف

دکتر محمود فتوحی فیروز آباد ،دانشیار و رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با حکم سرپرست وزارت علوم به سرپرستی دانشگاه صنعتی شریف منصوب شد.


به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)
، دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی در سال ۱۳۳۸ در فیروزآباد به دنیا آمد . وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را به ترتیب در فیروزآباد و رضوانشهر به اتمام رساند. سپس به عنوان دانش آموز نمونه از فیروز آباد دوران متوسّطه را در مدرسه ی شبانه روزی اصفهان گذراند . پس از اخذ دیپلم از دبیرستان اسلامی زرگران یزد تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه صنعتی شریف آغاز نمود.در سال ۱۳۶۴ در رشته ی مهندسی برق گرایش قدرت با رتبه ی اوّل از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

در سال ۱۳۶۵ دوره ی کارشناسی ارشد رادردانشکده ی فنّی دانشگاه تهران شروع کرده و همزمان در معاونت سازندگی و آموزش(دفتر آموزش) وزارت نیرو به عنوان کارشناس انتقال و توزیع مشغول به کار شد.پس از موفقیت در امتحان اعزام و اخذ بورس تحصیلی از وزارت علوم تحقیقات و فنّاوری، تحصیلات خود را در دانشگاه ساسکاچوان کانادا تحت راهنمایی پروفسور بیلینتون که یکی ازاساتید برجسته دنیا در زمینه قابلیت اطمینان سیستمهای قدرت است آغاز نمود و موفق به اخذ درجه ی کارشناسی ارشد و دکترا از آن دانشگاه شد.

از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ در دانشگاه ساسکاچوان به عنوان فوق دکتری و استاد مشغول تحقیق و تدریس بود. وی در حال حاضر دانشیار و رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و همچنین عضوهیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات می‌باشد. علاوه بر تحقیق و تدریس در این دانشگاه، مشاور شرکت مدیریت شبکه برق ایران در امور پایایی و امنیت شبکه در وزارت نیرو می‌باشد.

فتوحی در طول این دوران موفق به اخذ جوایز و افتخارات بسیاری از جمله رتبه اوّل لیسانس مهندس برق (قدرت) از دانشگاه صنعتی شریف، عضو ارشد انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا (senior member IEE) ،منتخب بهترین پایان نامه دکتری از بین کلیه پایان نامه های نوشته شده در رشته های علوم و مهندسی و پزشکی از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ در دانشگاه ساسکاچوان کانادا، جایزه مدال طلای سازمان جهانی همایت از نخبگان ((WIPO و جایزه شانزدهمین جشنواره بین المللی خوارزمی شده است.

وی دارای بیش از ۳۵ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و ۷۰ مقاله در کنفرانس های علمی میباشد. همچنین داور مقالات چندین مجلّه معتبر بین المللی نیز است. وی استاد راهنمای چندین فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آزاداسلامی واحد علوم و تحقیقات می باشد.

زمینه های تحقیقاتی فتوحی شامل قابلیت اطمینان در سیستمهای مهندسی، قابلیت اطمینان در سیستمهای قدرت و تجدید ساختار در صنعت برق می باشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم