نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مروری بر کارنامه علمی سرپرست دانشگاه شریف

دکتر محمود فتوحی فیروز آباد ،دانشیار و رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با حکم سرپرست وزارت علوم به سرپرستی دانشگاه صنعتی شریف منصوب شد.


به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)
، دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی در سال ۱۳۳۸ در فیروزآباد به دنیا آمد . وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را به ترتیب در فیروزآباد و رضوانشهر به اتمام رساند. سپس به عنوان دانش آموز نمونه از فیروز آباد دوران متوسّطه را در مدرسه ی شبانه روزی اصفهان گذراند . پس از اخذ دیپلم از دبیرستان اسلامی زرگران یزد تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه صنعتی شریف آغاز نمود.در سال ۱۳۶۴ در رشته ی مهندسی برق گرایش قدرت با رتبه ی اوّل از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

در سال ۱۳۶۵ دوره ی کارشناسی ارشد رادردانشکده ی فنّی دانشگاه تهران شروع کرده و همزمان در معاونت سازندگی و آموزش(دفتر آموزش) وزارت نیرو به عنوان کارشناس انتقال و توزیع مشغول به کار شد.پس از موفقیت در امتحان اعزام و اخذ بورس تحصیلی از وزارت علوم تحقیقات و فنّاوری، تحصیلات خود را در دانشگاه ساسکاچوان کانادا تحت راهنمایی پروفسور بیلینتون که یکی ازاساتید برجسته دنیا در زمینه قابلیت اطمینان سیستمهای قدرت است آغاز نمود و موفق به اخذ درجه ی کارشناسی ارشد و دکترا از آن دانشگاه شد.

از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ در دانشگاه ساسکاچوان به عنوان فوق دکتری و استاد مشغول تحقیق و تدریس بود. وی در حال حاضر دانشیار و رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و همچنین عضوهیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات می‌باشد. علاوه بر تحقیق و تدریس در این دانشگاه، مشاور شرکت مدیریت شبکه برق ایران در امور پایایی و امنیت شبکه در وزارت نیرو می‌باشد.

فتوحی در طول این دوران موفق به اخذ جوایز و افتخارات بسیاری از جمله رتبه اوّل لیسانس مهندس برق (قدرت) از دانشگاه صنعتی شریف، عضو ارشد انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا (senior member IEE) ،منتخب بهترین پایان نامه دکتری از بین کلیه پایان نامه های نوشته شده در رشته های علوم و مهندسی و پزشکی از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ در دانشگاه ساسکاچوان کانادا، جایزه مدال طلای سازمان جهانی همایت از نخبگان ((WIPO و جایزه شانزدهمین جشنواره بین المللی خوارزمی شده است.

وی دارای بیش از ۳۵ مقاله در مجلات معتبر بین المللی و ۷۰ مقاله در کنفرانس های علمی میباشد. همچنین داور مقالات چندین مجلّه معتبر بین المللی نیز است. وی استاد راهنمای چندین فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه آزاداسلامی واحد علوم و تحقیقات می باشد.

زمینه های تحقیقاتی فتوحی شامل قابلیت اطمینان در سیستمهای مهندسی، قابلیت اطمینان در سیستمهای قدرت و تجدید ساختار در صنعت برق می باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم