نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

مروری بر کارنامه دانشگاه کردستان در چهار سالی که گذشت

رییس سابق دانشگاه کردستان به تشریح فعالیت های این دانشگاه طی چند سال اخیر پرداخت و پیشرفت آن را متناسب با تاریخ سی ساله این دانشگاه دانست.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، دکتر جهانشیر امینی با اشاره به اینکه یکی از اهداف دانشگاه در حوزه آموزشی، ارتقاء کیفیت و کمیت آموزشی بوده که در این راستا اقدامات شایان توجهی صورت گرفته است اظهار کرد: تعداد دانشجویان در سال ۸۸ حدود ۶۵۰۰ نفر بود که در پایان سال ۹۲ به ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲۳ درصد کل دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند و با توجه به متوسط کشوری که ۱۵ درصد است شاهد رشد بسیار خوبی در این حوزه هستیم و افزایش ۲۰۰ درصدی تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در طول چهار سال گذشته از ۷۱۰ نفز به ۲۱۰۰ نفر نیز گواهی بر این مدعاست.

دکتر امینی با اشاره به فعالیت ۱۵۲ رشته تحصیلی در دانشگاه افزود: در طول چهار سال گذشته ۷۰ رشته تحصیلی شامل ۱۲ رشته کارشناسی، ۳۸ رشته کارشناسی ارشد، و ۲۰ رشته دکتری در دانشگاه کردستان ایجاد و راه اندازی شده است. تمامی رشته های ایجاد شده در راستای نیاز استان و سند آمایش آموزش عالی استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: رشته های ایجاد شده دکتری در طول چهار سال گذشته ۵۵۰ درصد رشد داشته است.

رییس سابق دانشگاه کردستان، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه را ۲۸۵ نفر اعلام کرد و با اشاره به این نکته که ۹۸ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه استادیار به بالا هستند افزود: طی مدت مذکور حدود ۱۱۰ نفر عضو هیات علمی استادیار اسخدام شده اند.

امینی با اشاره به اینکه از مجموع ۲۸۵ نفر عضو هیات علمی در حدود ۳۵ نفر دانشیار و هشت نفر استاد تمام هستند عنوان کرد: پیش بینی می شود که تا پایان شهریور ۹۳ این تعداد در مقایسه با دانشگاه های دیگر سابقه بیشتری از دانشگاه کردستان دارند بیشتر بوده و این گواه بر کیفیت علمی این دانشگاه است.

وی افزود: احداث بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی و راه اندازی و تجهیز بیش از ۳۵ آزمایشگاه علمی و تحقیقاتی و خرید بیش از یک میلیون یورو تجهیزات آزمایشگاهی و خرید یک دستگاه میکروسکوپ الکترونی هم عملکرد حوزه پژوهشی این دانشگاه در دو سال اخیر می باشد.

وی اعلام کرد: چاپ و ارایه بیش از ۷۰۰ مقاله علمی، پژوهشی در مجلات معتبر بین المللی و داخلی در سال گذشته به صورت سالیانه توسط هیات علمی نشان از فعالیت علمی دانشگاه است.

رییس سابق دانشگاه کردستان با اشاره به افزایش دو برابری فضای ورزشی سرپوشیده و سرباز این دانشگاه در طول چهار سال گذشته تشویق دانشجویان دختر و پسر به ورزش های همگانی و قهرمانی را یکی از برنامه های دانشگاه در حوزه تربیت بدنی اعلام کرد.

وی از افزایش اعتبارات هزینه ای دانشگاه از ۱۲۰ میلیارد ر یال در سال ۸۸ به ۵۱۰ میلیارد ریال در سال ۹۳ و افزایش حدود ۴۰۰ درصدی این اعتبارات خبر داد و یادآور شد: اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای دانشگاه کردستان هم نسبت به سال ۸۸ در حدود ۱۲۰ درصد رشد و افزایش داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم